Wyłowili 7. ofiarę "pierwszego seryjnego mordercy z Cypru". Ciało 6-latki owinięte w prześcieradło

Odnaleziono ostatnie, siódme ciało ofiary seryjnego mordercy z Cypru. 35-letni Nicos Metaxas wcześniej wyznał, że zabił pięć kobiet i dwie dziewczynki. Wszystkie były z zagranicy. Wskazał też służbom miejsca, gdzie ukrywał ciała.
Zobacz wideo

To finał długich poszukiwań podjętych po głośnej sprawie z Cypru. Wszystko zaczęło się od zatrzymania Nicosa Metaxasa, 35-letniego cypryjskiego kapitana z Gwardii Narodowej. Mężczyznę zatrzymano pod zarzutem zabójstwa trzech kobiet, a ten przyznał się nie tylko do tych morderstw, ale też kolejnych. 

Razem zabił pięć kobiet i dwie dziewczynki z zagranicy, dokładnie opisał też, co zrobił z ciałami ofiar. Metaxasa cypryjskie media nazywają "pierwszym seryjnym mordercą w historii Cypru".

Seryjny morderca z Cypru. Poszukiwania ciał ofiar

Metaxas zeznał, że ciała ofiar wrzucał np. do "czerwonego jeziora" na terenie opuszczonej kopalni pirytu w Mitsero, a także do szybu kopalni. Śledczy i służby bazując na jego opowieściach stopniowo odnajdywali ofiary - pierwszą już 14 kwietnia tego roku.

Największym problemem dla poszukujących było toksyczne jezioro - potrzeba było specjalnych zabezpieczeń, by nurkowie mogli zejść do wody.

Policja w środę ogłosiła, że w "czerwonym jeziorze" na południowy zachód od Nikozji znaleziono ciało 6-latki. Jak donosi CNN, było owinięte w prześcieradło i dociążone cegłami, znaleziono je na głębokości sześciu metrów. 

Później potwierdzono, że to córka pierwszej ofiary Metaxasa, 38-letniej Filipinki Marry Rose Tiburcio, a jednocześnie siódma, czyli ostatnia z zamordowanych przez niego osób. Zaginięcie Tiburcio i jej córki zgłoszono 5 maja 2018 roku.

Więcej o: