Niedziele handlowe - czerwiec 2019. Czy sklepy będą jutro otwarte?

Od marca ubiegłego roku musimy przyzwyczajać się do faktu, że robienie zakupów w niedzielę jest utrudnione, a już wkrótce nie będzie w ogóle możliwe. Która niedziela czerwca jest niedzielą handlową?
Zobacz wideo

Z ustawy o ograniczeniu handlu, na mocy której wprowadzono podział na niedziele handlowe i niehandlowe, wynika, że niedziele handlowe w 2019 roku wypadają tylko raz w miesiącu - wyjątkiem od tej reguły są jedynie tegoroczny kwiecień oraz grudzień. Z zasady niedziele handlowe wypadają w ostatnią niedzielę miesiąca, a to oznacza, że w tym miesiącu nastąpi ona 30 czerwca. Wynika z tego, że 16 czerwca nie jest niedzielą handlową, a sklepy będą jutro zamknięte

Niedziele handlowe i niehandlowe. Gdzie można coś kupić, gdy supermarkety są zamknięte?

Podział na niedziele handlowe i niehandlowe nie obowiązuje wszystkich przedsiębiorców. Dotyczy on przede wszystkim supermarketów oraz sklepów w galeriach handlowych. W niedziele takie jak jutrzejsza możemy zrobić zakupy w takich miejscach jak: stacje benzynowe, sklepy na dworcach, punkty pocztowe czy osiedlowe sklepiki, w których w niedzielę sprzedaje sam właściciel. 

Więcej o: