Gwałtowne burze nad Polską. W Łodzi piorun uderzył w magazyn. Ewakuacja ponad 400 osób

Wysokie temperatury przyniosły ze sobą gwałtowne burze. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało ostrzeżenia ze względu na bardzo silny wiatr i burze z gradem dla 12 województw. Z ich skutkami już mierzą się niektóre regiony Polski.
Zobacz wideo

Aktualnie sytuacja jest najtrudniejsza w centralnej Polsce. Jedna z najaktywniejszych elektrycznie komórek znajduje się nad Piotrkowem Trybunalskim w woj. łódzkim - dowiadujemy się z portalu Sieć Obserwatorów Burz

Łódź. 400 osób ewakuowanych przez pożar spowodowany piorunem

W samej Łodzi skutki zmiany pogody mieszkańcy odczuli już popołudniem. Około 16 w magazyn przy ul. Traktorowej uderzył piorun i spowodował jego pożar - informuje RMF 24.

Do akcji przystąpiło siedem jednostek straży pożarnej. Ewakuowano ponad 400 osób. Żadna z nich nie ucierpiała, a sytuacja została opanowana.

Łobżenica. Dom zajął się ogniem

Podobna sytuacja wydarzyła się w Łobżenicy w woj. wielkopolskim. Piorun uderzył tam w dom wielorodzinny i spowodował, że zapaliła się instalacja elektryczna. Dach zajął się ogniem - podaje Radio ZET. Zanim przyjechała straż pożarna, z budynku ewakuowało się sześć osób, w tym dwoje dzieci

W akcji brało udział dziewięć zastępów straży pożarnej. Nikomu nic się nie stało.

Rybnik. Powalone drzew i zerwane linie energetyczne

Gwałtowna burza przeszła około 18 nad Rybnikiem. Silny wiatr uszkodził m.in. dachy w Rybniku-Niedobczycach, a także zerwał niektóre linie energetyczne. Wiele drzew zostało powalonych. Według "Dziennika Zachodniego" pojawiły się również utrudnienia dla kierowców.

RCB wydało ostrzeżenia dla 12 województw

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało ostrzeżenia przez bardzo silnym wiatrem i burzami z gradem dla 12 województw: warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, podlaskiego, mazowieckiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, lubelskiego oraz części pomorskiego, wielkopolskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

Dla większości Polski obowiązują również ostrzeżenia drugiego stopnia ze względu na burze z gradem wydane przez IMGW.

Więcej o: