Alert RCB. SMS ostrzega przed burzami, wiatrem i gradem. Możliwe przerwy w dostawie prądu

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega w SMS-ach: we wschodniej połowie kraju, po południu i w nocy mogą wystąpić burze z gradem, którym towarzyszyć będzie bardzo silny wiatr.

Dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa zadecydował o uruchomieniu SMS-owego systemu ostrzegania o zagrożeniu. Mieszkańcy wschodniej połowy Polski otrzymali wiadomości ostrzegające o burzy, gradzie oraz silnym wietrze, które mogą wystąpić dziś po południu oraz w nocy. 

Anna Adamkiewicz z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa w specjalnym nagraniu ostrzega przed gwałtownymi zjawiskami w pogodzie, które mogą pojawić się od Pomorza, przez Kujawy, Centrum po południe Polski.

Zobacz wideo

Burze, grad i wiatr. RCB ostrzega: Mogą wystąpić przerwy w dostawie prądu

"Uwaga! Po południu i w nocy (13/06) silny wiatr, burze i grad. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Nie chowaj się pod drzewami. Jeśli możesz, zostań w domu" - czytamy w SMS-ie wysłanym przez RCB. 

SMS z ostrzeżeniami został wysłany do mieszkańców województw: warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, podlaskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego, śląskiego, kujawsko-pomorskiego oraz niektórych powiatów w województwach pomorskim, wielkopolskim, małopolskim i podkarpackim.

RCB informuje, że w niektórych miejscach wiatr może osiągnąć prędkość 110-115 km/h. Może on uszkodzić linie energetyczne, dlatego należy się przygotować na przerwy w dostawie prądu.

Więcej o: