Konin. Sprawcy zdewastowali kościół. Odłamana dłoń figury ks. Kolbego i czerwony napis na drzwiach

Nieznani sprawcy zdewastowali kościół w parafii św. Maksymiliana Kolbe w Koninie. Wybili witraże w drzwiach, zniszczyli gablotę z informacjami i odcięli rękę figurze patrona parafii. Na drzwiach kościoła pozostawili napis, który mógł zostać wykonany krwią.
Zobacz wideo

Do zdarzenia doszło w nocy z wtorku na środę w kościele w parafii św. Maksymiliana Kolbe w Koninie (woj. wielkopolskie). Zniszczone drzwi, gablotę i rzeźbę jako pierwsza zobaczyła zakonnica, która o szóstej rano otwierała kościół.

"Jakub oddaj". Czerwony napis na drzwiach zdewastowanego kościoła w Koninie

Wciąż nie wiadomo, kto jest sprawcą zniszczeń w konińskim kościele. Wandale wybili witraże z drzwi do kościoła, zniszczyli gablotę informacyjną, a rzeźbie św. Maksymiliana Kolbe odcięli rękę. Sprawcy rozbili także znicze i uszkodzili donice z kwiatami, które stały przed kościołem. Na drzwiach świątyni pozostawili także napis: "Jakub oddaj".  Policja zabezpieczyła czerwoną substancję i przekazała ją do badań. Możliwe, że jest to krew. Ani proboszcz, ani policja nie wiedzą jakie jest znaczenie napisu - relacjonuje Polsat News.

Zniszczenia w kościele w Koninie. Parafianie modlili się za sprawców

Wieczorem 12 czerwca parafianie z Konina spotkali się przed kościołem, żeby odmówić różaniec za ludzi, którzy dokonali aktu wandalizmu.

- Ja to przyjmuję z dużym spokojem. Jest też ogromna solidarność parafian. Zło nie może być ostatnim akcentem - powiedział dziennikarzom Polsat News proboszcz parafii św. Maksymiliana Kolbe.

Proboszcz kościoła św. Maksymiliana Kolbe oszacował zniszczenia na 1 tys. zł.

To nie pierwszy akt wandalizmu, który dotknął kościół  parafii św. Maksymiliana Kolbe w Koninie. Miesiąc temu za pomocą kamienia wybito okna w świątyni, a cztery miesiące temu ktoś próbował włamać się na plebanię. 

Więcej o:
Komentarze (208)
Konin. Sprawcy zdewastowali kościół. Odłamana dłoń figury ks. Kolbego i czerwony napis na drzwiach
Zaloguj się
 • transformator2014

  Oceniono 41 razy 19

  Kto mieczem wojuje... już tyle nienawiści płynie od ludzi kościoła (zarówno duchownych jak i świeckich) że to prowokuje tego typu zachowania. Skoro Jezusowy język Miłości zamienili na język potępienia i wykluczenia to czemu tu się dziwić...?

 • polonests

  Oceniono 35 razy 19

  To znak czasu. Ludzie są w***ni na PiS i chłopaków w sukienkach.

 • real_marek

  Oceniono 35 razy 17

  Gniew ludu bywał w historii bardziej okrutny, jak w rewolucyjnej Francji lub w czasie wojny domowej w Hiszpanii. A tak na marginesie to z Ojcem Kolbe jest pewien kłopot, czuję, że niedługo trzeba będzie znów weryfikować pomniki.

 • wydzielina_fizjologiczna

  Oceniono 24 razy 14

  Módlmy się za Jakuba. Najwidoczniej jego grzechy są przeogromne.

 • pogromca.katoprawackiej.zarazy

  Oceniono 38 razy 14

  Najlepsza, najskuteczniejsza metoda walki z czarną mafią:

  przestańcie

  chrzcić

  dzieci.

 • barakuda62

  Oceniono 21 razy 13

  Wciąż nie wiadomo, kto jest sprawcą zniszczeń w konińskim kościele.
  ....................
  Może wystarczy zapytać księdza Jakuba?

 • hbire

  Oceniono 9 razy 9

  w Koninie - przerobili DOM PARTII na kościół i tylko patrzeć jak wieża "na niby" zniknie i będą mieli mieszkańcy filharmonię !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX