Małopolskie: 12-latek wypadł z okna szkoły. Policja ustala, czy winę ponosi nauczyciel

Wypadek w Szkole Podstawowej w Bulowicach (gmina Kęty). 12-letni chłopiec wypadł z okna klasy znajdującej się na pierwszym piętrze. Nastolatek stracił równowagę, opuszczając okienną roletę.
Zobacz wideo

Do wypadku w Szkole Podstawowej w Bulowicach (woj. małopolskie) doszło 11 czerwca około godziny 14:00. 12-letni uczeń piątej klasy wypadł z okna na pierwszym piętrze. Policja ustaliła, że chłopiec stracił równowagę, gdy chciał opuścić okienną roletę. Mundurowi ustalają okoliczności zdarzenia.

Małopolskie. Uczeń wypadł z okna szkoły. Ze złamaną nogą próbował wrócić do klasy

12-latek spadł na trawę. Po upadku wstał i ruszył w kierunku szkoły. Uskarżał się jednak na ból nogi. Nauczyciele udzielili chłopcu pomocy i powiadomili służby ratunkowe, a także rodziców małoletniego - informuje portal kety.pl. Nastolatek został przewieziony do szpitala. Tam okazało się, że złamał nogę.  

Funkcjonariusze policji ustalają, czy uczeń sam postanowił opuścić roletę okienną, czy robił to na polecenie nauczyciela. 

- Czynności w tej sprawie trwają. Sprawdzamy wszystkie okoliczności i ustalamy przyczyny tego zdarzenia (...) Jak tylko otrzymaliśmy zgłoszenie, policjanci od razu pojechali na miejsce, gdzie zostały przeprowadzone oględziny. Przesłuchaliśmy świadków zdarzenia. Będziemy ustalać, czy dziecko samo postanowiło opuścić roletę, czy może wykonywało tę czynność na czyjeś polecenie - w rozmowie z Fakt24 powiedziała Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Więcej o: