Leszno. Prokuratura podała wyniki sekcji zwłok kobiety, która osierociła 11-miesięczne dziecko

Sekcja zwłok nie wykazała jednoznacznego powodu śmierci 28-letniej Marty, która była poszukiwana od tygodnia. Badania wykluczyły jednak udział osób trzecich.
Zobacz wideo

Prokurator Przemysław Grześkowiak w rozmowie z radiem Elka powiedział, że konieczne jest przeprowadzenie kolejnych badań, ponieważ sekcja zwłok nie wyjaśniła jednoznacznych przyczyn śmierci 28-latki. Według dotychczasowych ustaleń wiadomo jedynie, że do śmierci kobiety nie przyczyniły się inne osoby.

Leszno - prokuratura podała wyniki sekcji zwłok 28-letniej Marty. Konieczne będą dalsze badania

Możliwość udziału osób trzecich było jednym z pierwszych podejrzeń prokuratorów. Przeprowadzona w środę sekcja zwłok wykluczyła jednak taką wersję zdarzeń - Na ciele kobiety nie znaleziono żadnych obrażeń zewnętrznych, które mogłyby na to wskazywać. Konieczne będzie więc przeprowadzenie dodatkowych badań m.in. toksykologicznych i histopatologicznych.

Według ustaleń policji śmierć kobiety nastąpiła na kilka dni przed odnalezieniem zwłok. Poza dodatkowymi badaniami policjanci nadal przesłuchują świadków, a prokuratura powołała już biegłych do tej sprawy.

We wtorek ciało kobiety zostało odnalezione na polu niedaleko dzielnicy Gronowo w Lesznie. W poszukiwaniach 28-latki udział brały setki policjantów, strażaków i ochotników, którzy zostali doprowadzeni do tego miejsca dzięki psom tropiącym. Kobieta zaginęła 4 czerwca – rano wyszła z domu i zniknęła bez śladu. Jej mąż zgłosił zaginięcie na policję, która przez tydzień prowadziła akcję poszukiwawczą. Kobieta osierociła 11-miesięcznego syna.

Więcej o:
Komentarze (45)
Leszno. Prokuratura podała wyniki sekcji zwłok kobiety, która osierociła 11-miesięczne dziecko
Zaloguj się
 • obrazoburca

  Oceniono 23 razy 13

  A mnie od zawsze fascynuje sformułowanie typu: ...sekcja zwłok nie wyjaśniła jednoznacznych przyczyn śmierci 28-latki. Według dotychczasowych ustaleń wiadomo jedynie, że do śmierci kobiety nie przyczyniły się inne osoby.
  Jeżeli nie ustalono jednoznacznie przyczyny śmierci, to jak do jasnej anielki można wykluczyć, ze spowodowały ja lub przyczyniły się do niej osoby trzecie? A może ktoś ja otruł? A może podtruwał systematycznie przez dłuższy czas aż w końcu umarła? A może ktoś nakłonił ja do samobójstwa? A może karmił ją czymś obiektywnie niegroźnym, co powodowało u niej alergie lub inne stany zagrażające zyciu. A może ktoś podtruwał ją czymś, co wchodziło w interakcje z lekami, które zapisał jej lekarz. A może...
  Jest wiele możliwości celowego spowodowania czyjejś śmierci bez pozostawienia żadnych, fizycznych śladów ingerencji w organizm.
  A oni nawet nie ustalili dlaczego umarła, ale już wiedzą, że osoby trzecie nie brały w tym udziału.
  No resort sprawiedliwości pod kierownictwem Żebra cuda po prostu wyczynia. Jak to dobrze, że w końcu trafił nam się minister z prawdziwego zdarzenia. Taki co to jeszcze nie zbada a już wie.

 • antygronkowiec

  Oceniono 9 razy 7

  A więc UFO, obcy znowu porywają...

 • jacutin

  Oceniono 8 razy 6

  Polska kryminalistyka jest na poziomieXIX wiecznym. Na szkolaniach czytają Agate Christie

 • poppers68

  Oceniono 6 razy 6

  Przyznam, że z chwilą gdy na murawie padają na atak serca młodzi piłkarze zasobnych klubów ( czyli z doskonałym budżetem opieki medycznej) to ja już naprawdę nie wchodzę w teorie śmierci w takich przypadkach.......

 • uenostation54

  Oceniono 6 razy 4

  czyli nie wiadomo. na przykład tego, czy ktoś ja tam zawiózł martwą czy zywą. czy poszła tam sama, czy z kimś.

 • edza4

  Oceniono 2 razy 2

  To tak jak w straży,jak nie wiadomo od czego powstał pożar to odpowiedż zawsze leży na stole i brzmi tak samo ,zwarcie instalacji elektrycznej,trudność powstaje wtedy jak okazuje się że tam prądu w ogóle nie było,więc trzeba kluczyć .Odpowiedż jest nie koniecznie na temat ale jest.

 • strach_sie_bac

  Oceniono 11 razy 1

  Straszna tragedia, a może ktoś ją otruł?

 • wiceherszt

  Oceniono 29 razy 1

  Jakieś badania toksykologiczne? Czy tylko oględziny, na podstawie których wykryto brak siniaków, śladów duszenia czy otworów wlotowych po kulach albo nożach, dzięki czemu prokurator z ulgą mógł obwieścić... pewnie samobójstwo?

  Przecież 28 letnia kobieta i matka małego dziecka to nie chiński czajnik bezprzewodowy, który psuje się nie wiadomo czemu po pół roku umiarkowanego użytkowania... Taką śmierć trzeba wyjaśniać "do skutku" a nie rozkładać ręce i ze strapioną miną mówić "nie wiemy".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX