"Najmłodszy polski milioner" zostanie w areszcie. Prokuratura chce rozszerzyć zarzuty

Sąd przedłużył tymczasowy areszt dla Piotra K., który znany jest jako "najmłodszy polski milioner". Młody mężczyzna jest podejrzany o gigantyczne oszustwa na szkodę ponad 170 tys. osób. Jego firma sprzedawała fałszywe środki odchudzające i lecznicze.
Zobacz wideo

Decyzją sądu "najmłodszy polski milioner" zostanie w areszcie tymczasowym do końca sierpnia. Prokuratura chce rozszerzyć zarzuty, które postawiono podejrzanemu. Początkowo podejrzewano, że mężczyzna oszukał kilkaset osób. Śledztwo wykazało jednak, że Piotr K. działał na szkodę co najmniej 174 tysięcy poszkodowanych - informuje RMF FM

Kolejne zarzuty ws. Piotra K. Polska czeka na decyzję Austrii

Piotr K. był poszukiwany listem gończym od 2015 roku. Został zatrzymany w Wiedniu w Wigilię 2016 roku i od tego czasu jest w areszcie. Sąd zdecydował, że wydłuży areszt tymczasowy podejrzanego, ponieważ do rozszerzenia zarzutów potrzebna jest zgoda państwa, które wydało Piotra K. do Polski. Wydłużenie aresztu o dwa miesiące było konieczne, bo polski wymiar sprawiedliwości czeka na decyzję Austrii - relacjonuje Wirtualna Polska

"Najmłodszy polski milioner" oszukał ponad 170 tysięcy osób. Sprzedawał im "lewe" leki

Firma Piotra K., który nazywany jest "najmłodszym polskim milionerem", sprzedawała środki odchudzające oraz produkty medyczne, które miały leczyć żylaki i niwelować problemy ze stawami. W materiałach marketingowych firma powoływała się na opinie lekarzy, informowała, że leki zostały zbadane przez sanepid i podawała informacje o laureatach Nagrody Nobla, którzy rzekomo potwierdzali lecznicze właściwości sprzedawanych przez Piotra K. produktów. Mężczyzna wyłudzał także pieniądze od niezadowolonych klientów, którzy dzwonili na infolinię firmy.

Więcej o:
Komentarze (99)
"Najmłodszy polski milioner" zostanie w areszcie. Prokuratura chce rozszerzyć zarzuty
Zaloguj się
 • wiceherszt

  Oceniono 66 razy 44

  I tego pana intensywnie promowano jako "cudowne dziecko polskiego biznesu" właśnie na łamach "Gazety". Sądzę, że droga redakcja mogłaby się chociaż zdobyć na jakieś "wyrazy ubolewania"? Przynajmniej w tej kwestii.

  Bo niektórzy spośród czytelników pamiętają jeszcze inne kwiatuszki. Takie jak wynoszenie pod niebiosa panów Mazowieckiego i Geremka, którzy wraz z kolegami doprowadzili do ekspresowego wprowadzenia religii do państwowych szkół.

  Albo kuriozalną modę na pisanie słowa papież przez duże "P", jeśli mowa była o pewnym wybranym, ściśle określonym papieżu. Nie pamiętacie? Szkoda. Bo od czasu do czasu przydałby się jakiś artykuł w stylu "Przepraszamy czytelników za: ". Może wtedy odzyskalibyście szczątkową wiarygodność...

 • liczna_rodzina_prezesa

  Oceniono 37 razy 29

  W złotych latach jego biznesu gazeta.pl poświęcała mu chyba więcej materiałów niż wszystkie telewizje śniadaniowe razem wzięte.

 • elq_1

  Oceniono 31 razy 23

  Kto podziwiał Piotra K., który nazywany jest "najmłodszym polskim milionerem"
  Nie Gazeta czasem?

 • lieft

  Oceniono 23 razy 17

  Tak jak Kaszubski działa większość firm z mydycyny, od suplementów, które to przynoszą więcej złego niż dobrego.

 • grek_torba

  Oceniono 18 razy 14

  " Mężczyzna wyłudzał także pieniądze od niezadowolonych klientów, którzy dzwonili na infolinię firmy."
  dokladnie jak orange, gdzie kupujesz pakiet darmowych połączeń do wszystkich numerów z wyjątkiem jednego, infolinii orange
  a koszty to bynajmniej nie 20 gr/ min

 • alfonso.perez

  Oceniono 27 razy 13

  Najlepsze że GW i TVN łykały jak pelikany, że koleś został milionerem bo na drożdżówkach oszczędzał.

  Płakać się chce :D

 • 4v

  Oceniono 15 razy 13

  A taki był śliczniutki i dawany za wzór młodzieży. Zupełnie jak kilka lat wcześniej typ od Amber Gold (gdy jeszcze nie robił Amber Gold, tylko jakieś kasy do wpłat).
  Bohater telewizji śniadaniowych TVN. Już prawie celebryta. Już, już witał się z gąską.

  A teraz? cw...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX