Karambol pod Warszawą. Zderzyło się sześć samochodów, w tym dwie ciężarówki

- Możemy mówić o dużym szczęściu. To, że nikt nie zginął, biorąc pod uwagę zderzenie z ciężarówkami, to naprawdę szczęście w nieszczęściu - powiedział w rozmowie z Gazeta.pl nadkom. Jarosław Sawicki, rzecznik prasowy KPP w Piasecznie. W środę na drodze krajowej nr 79 zderzyło się sześć samochodów, w tym dwie ciężarówki. Co najmniej dwie osoby są ranne. Trwa akcja ratunkowa.
Zobacz wideo

Do wypadku doszło na wysokości miejscowości Solec, między Piasecznem a Górą Kalwarią. Ustalono już, że ranne zostały co najmniej dwie osoby, jedna z nich znajduje się w ciężkim stanie. Na miejscu wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Akcja ratunkowa jest w toku.

Przyczyny wypadku nie są jeszcze potwierdzone. Wszystkie pojazdy, które brały udział w wypadku jechały w tym samym kierunku. Według wstępnych ustaleń kierowcy nie zachowali pomiędzy sobą dostatecznie dużego dystansu. Nie wiadomo dlaczego pierwszy z samochodów gwałtownie hamował.

W rozmowie z Gazeta.pl nadkom. Jarosław Sawicki dodał, że na drodze krajowej nr 79 często dochodzi do wypadków. Jej nawierzchnia jest w złym stanie, a na większości jej odcinków nie ma pobocza.

Droga krajowa nr 79 jest zablokowana w miejscu wypadku w dwóch kierunkach. Policja wyznaczyła objazdy.

Więcej o:
Komentarze (74)
Karambol pod Warszawą. Zderzyło się sześć samochodów, w tym dwie ciężarówki
Zaloguj się
 • jle_ffm

  Oceniono 24 razy 22

  Zapewne jak zwykle przyczyna typu: nadmierna prędkość ('jeżdżę szybko ale bezpiecznie'), jazda na zderzaku ('spadaj, gosciu bo sie spieszy/mam lepszą brykę), prowadzę jedną a drugą ręką obsługuję komórkę ('pilny' SMS do wysłania) itp, itd. Bez odpowiednich szkoleń i uświadamiania kierowców i potem egzekwowania i surowego karania za łamanie przepisów, takie obrazki będą coraz bardziej powszechne i zawsze będziemy w ogonie cywilizowanych krajów,

 • jack_flash

  Oceniono 23 razy 17

  Suweren jezdzi szybko i bezpiecznie, jak na A6. Nie musi sie uczyc, wie najlepiej.

 • niekandydujacy_niepolityk

  Oceniono 17 razy 15

  Jazda na zderzaku to specjalność tego rejonu Unii Europejskiej.
  Polscy kierowcy są w tej kwestii niewyuczalni.
  We Francji na autostradach urządzenia kontrolne mierzą nie tylko prędkość ale i odstęp pomiędzy pojazdami. Kary wynoszą setki €. Trzeba wziąć przykład.

 • abxcd

  Oceniono 16 razy 14

  "Według wstępnych ustaleń kierowcy nie zachowali pomiędzy sobą dostatecznie dużego dystansu. "

  I wszystko jasne. Cwokii pedza 140+ i siedza sobie na ogonie.

 • john_yossarian

  Oceniono 10 razy 10

  Siedzą sobie na d...ach, bo kozaki czają się do wyprzedzania. Przecież miejski czy wiejski cwaniaczek musi być o kolejny pojazd dalej. Walczą kretyni o każdą sekundę, żeby dojechać do celu pół minuty szybciej.

 • doradca02

  Oceniono 10 razy 10

  podpowiadam ( za darmochę!) ; jeżeli któraś z partii politycznych podejmie SERIO program narodowej ,ogólnopolskiej naprawy RZECZPOSPOLITEJ DROGOWEJ to będzie miała na starcie 5-10% poparcia exstra . Wystarczy poczytać wpisy ; polskie drogi stają się ruletką , zabijamy się bezmyślnie .

 • alicel50

  Oceniono 8 razy 8

  Kiedy skończy się w tym kraju jazda na zderzaku? Kiedy będzie policja karać za jazdę na zderzaku?!

 • 31.februarius

  Oceniono 12 razy 8

  "Karambol pod Warszawą. Zderzyło się sześć samochodów, w tym dwie ciężarówki"

  Tirmeni "nadrabiali"?! ...

 • wichura

  Oceniono 9 razy 7

  Dlatego najbardziej boję się jazdy w piękną pogodę! Ludziom odbija z gorąca, a doskonałe warunki drogowe zachęcają do brawury.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX