Karambol pod Warszawą. Zderzyło się sześć samochodów, w tym dwie ciężarówki

- Możemy mówić o dużym szczęściu. To, że nikt nie zginął, biorąc pod uwagę zderzenie z ciężarówkami, to naprawdę szczęście w nieszczęściu - powiedział w rozmowie z Gazeta.pl nadkom. Jarosław Sawicki, rzecznik prasowy KPP w Piasecznie. W środę na drodze krajowej nr 79 zderzyło się sześć samochodów, w tym dwie ciężarówki. Co najmniej dwie osoby są ranne. Trwa akcja ratunkowa.
Zobacz wideo

Do wypadku doszło na wysokości miejscowości Solec, między Piasecznem a Górą Kalwarią. Ustalono już, że ranne zostały co najmniej dwie osoby, jedna z nich znajduje się w ciężkim stanie. Na miejscu wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Akcja ratunkowa jest w toku.

Przyczyny wypadku nie są jeszcze potwierdzone. Wszystkie pojazdy, które brały udział w wypadku jechały w tym samym kierunku. Według wstępnych ustaleń kierowcy nie zachowali pomiędzy sobą dostatecznie dużego dystansu. Nie wiadomo dlaczego pierwszy z samochodów gwałtownie hamował.

W rozmowie z Gazeta.pl nadkom. Jarosław Sawicki dodał, że na drodze krajowej nr 79 często dochodzi do wypadków. Jej nawierzchnia jest w złym stanie, a na większości jej odcinków nie ma pobocza.

Droga krajowa nr 79 jest zablokowana w miejscu wypadku w dwóch kierunkach. Policja wyznaczyła objazdy.

Więcej o: