Wypadek na A6 pod Szczecinem. Policja apeluje do kierowców o nagrania z karambolu

Komenda Miejska Policji w Szczecinie wydała komunikat, w którym prosi świadków karambolu o przesyłanie nagrań z wypadku. Dzięki temu będzie można ustalić wszystkie okoliczności tragedii, do której doszło na autostradzie A6 pod Szczecinem.

Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Szczecin Prawobrzeże. Funkcjonariusze proszą o nagrania tylko bezpośrednich świadków zdarzenia.

Wypadek na A6 pod Szczecinem. Policja prosi bezpośrednich świadków o udostępnienie nagrań z momentu, w którym doszło do karambolu

Dotyczy to zwłaszcza nagrań z kamerek samochodowych, które mogły zarejestrować moment, w którym doszło do karambolu. Świadkowie posiadający tego typu materiały proszeni są o kontakt z policjantami pod numerem telefonu 91 82 12 591/571. Nagrania można także dostarczać osobiście na Komisariat Policji Niebuszewo (Wydział Dochodzeniowo-Śledczy KMP w Szczecinie), który znajduje się przy ulicy Jana Pawła II 37 (pokój nr 213).

Śledztwo prowadzone jest w sprawie karambolu, do którego doszło 9 czerwca na autostradzie A6 pod Szczecinem. W wypadku udział brało sześć samochodów osobowych oraz jeden tir. To właśnie kierowca samochodu ciężarowego nie zachował wystarczającej ostrożności i wjechał w sznur zwalniających samochodów.

W wypadku zginęło sześć osób, w tym troje dzieci. Prokuratura przedstawiła już kierowcy tira zarzuty spowodowania katastrofy w ruchu lądowym. 36-letni kierowca nie przyznaje się do winy. Za zarzucany mu czyn grozi mu kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Więcej o:
Komentarze (42)
Wypadek na A6 pod Szczecinem. Policja apeluje do kierowców o nagrania z karambolu
Zaloguj się
 • wino0000006

  Oceniono 11 razy 5

  A później ci co przyślą nagrania dostaną mandaty bo im policja znajdzie nieprawidłowe zachowania i wyliczy nadmierną prędkość.

 • pawelmacha

  Oceniono 5 razy 3

  Nie przyznaje się do winy czy nie poczuwa się do winy. A może uważa że śmierć 6 osób to nie jego wina? Mimo wszystko mu współczuje, jak mi się nie chce coś w pracy, to co najwyżej mniej zarobię. Kierowca Tira jak jest zmęczony i nie patrzy się na drogę to może zabić innych.

 • rubenss420

  Oceniono 2 razy 2

  Albo będą karać nagrywajacych za... spowodowanie zagrożenia, zwalnianie, zatrzymywanie sie

 • sraczezwersacze

  0

  A co z RODO ?

 • boniface

  0

  A gdzie kamery na drogach, tak jak w cywilizowanych krajach?

 • kmrp

  0

  Jest takie powiedzenie wśród recydywistów i grypserów: "nie przyznawaj się, a jak cię złapią za rękę, to odetnij i powiedz, że to nie twoja". Wszystko.

 • perm_perm

  Oceniono 6 razy 0

  Nie przyznaje się, bo wyjechał zza górki na stojące samochody. Nawet z przepisową prędkością wyhamowanie jest trudne dla osobówki, a co dopiero dla Tira. Tam powinno być ograniczenie prędkości do 50 i pulsujące światła. Jak tego nie zrobią tragedia się powtórzy.

 • stefan99999

  Oceniono 6 razy 0

  Biedna policja nic nie da rady zrobić bez pomocy obywateli.

  To na co nam taka policja?

 • przekaznik

  Oceniono 12 razy 0

  Jeszcze raz apeluję! Mimo przeogromnej tragedii nie ferujcie wyroków na kierowcę TIR-a. To nie jest prosta droga. To jest miejsce, w którym można jechać nawet 70 km/h i tragedia taka sama. Tam od dawna powinno być ograniczenie prędkości i ponoć o to występowano, tylko nie chciał o tym rozmawiać. I nie piszę z kapelusza. Setki razem przemierzałem ten odcinek, to wiem dobrze jak tam jest. A poza tym jak TIR jadąc pod górę mógł przekroczyć prędkość, o czym skwapliwie zapewnia szczecińska prokuratura. Może jechał 150/h? Powoływanie się na "niedostosowanie prędkości do warunków" brzmi w tym akurat przypadku jak idiotyzm. Może trzeba własnie poszukać kozła wśród tych, którzy właściwie nie oznakowali autostrady w tym niebezpiecznym miejscu?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX