Wypadek na A6 pod Szczecinem. Policja apeluje do kierowców o nagrania z karambolu

Komenda Miejska Policji w Szczecinie wydała komunikat, w którym prosi świadków karambolu o przesyłanie nagrań z wypadku. Dzięki temu będzie można ustalić wszystkie okoliczności tragedii, do której doszło na autostradzie A6 pod Szczecinem.
Zobacz wideo

Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Szczecin Prawobrzeże. Funkcjonariusze proszą o nagrania tylko bezpośrednich świadków zdarzenia.

Wypadek na A6 pod Szczecinem. Policja prosi bezpośrednich świadków o udostępnienie nagrań z momentu, w którym doszło do karambolu

Dotyczy to zwłaszcza nagrań z kamerek samochodowych, które mogły zarejestrować moment, w którym doszło do karambolu. Świadkowie posiadający tego typu materiały proszeni są o kontakt z policjantami pod numerem telefonu 91 82 12 591/571. Nagrania można także dostarczać osobiście na Komisariat Policji Niebuszewo (Wydział Dochodzeniowo-Śledczy KMP w Szczecinie), który znajduje się przy ulicy Jana Pawła II 37 (pokój nr 213).

Śledztwo prowadzone jest w sprawie karambolu, do którego doszło 9 czerwca na autostradzie A6 pod Szczecinem. W wypadku udział brało sześć samochodów osobowych oraz jeden tir. To właśnie kierowca samochodu ciężarowego nie zachował wystarczającej ostrożności i wjechał w sznur zwalniających samochodów.

W wypadku zginęło sześć osób, w tym troje dzieci. Prokuratura przedstawiła już kierowcy tira zarzuty spowodowania katastrofy w ruchu lądowym. 36-letni kierowca nie przyznaje się do winy. Za zarzucany mu czyn grozi mu kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Więcej o: