Karambol na A6 pod Szczecinem. Wsparcie dla uczniów szkoły, do której chodziły zmarłe dzieci

W ostatnią niedzielę na autostradzie A6 w okolicach Szczecina doszło do tragicznego w skutkach karambolu. W wypadku zginęła m.in. pięcioosobowa rodzina. Koleżanki i koledzy zmarłych dzieci zostali objęci pomocą psychologiczną.
Zobacz wideo

W rozmowie z dziennikarzami "Faktu" dyrektor Szkoły Podstawowej numer 3 w Stargardzie przyznał, że uczniowie szkoły objęci zostali opieką trzech psychologów i pedagoga. Dodał także, że ojciec dwóch dziewczynek i 6-letniego chłopca, którzy zginęli w wypadku, prosił, by nie udzielać żadnych szczegółowych informacji mediom.

Karambol na A6 pod Szczecinem. Koledzy i koleżanki zmarłych w wypadku dzieci otrzymały wsparcie psychologiczne

Na stronie szkoły opublikowany został wiersz, który ma upamiętniać dwie zmarłe w wypadku uczennice: 9-letnią Maję i 14-letnią Zuzię. Kondolencje złożył także prezydent Stargardu Rafał Zając, którzy za pośrednictwem swojej strony na Facebooku zapewnił, że najbliższej rodzinie zmarłych w karambolu osób, zostanie zapewnione pomoc i wsparcie.

9 czerwca na autostradzie A6 w okolicach Szczecina doszło do karambolu, w którym udział brało siedem pojazdów. Według wstępnych ustaleń samochody zaczęły zwalniać, ponieważ na tym odcinku trasy jest przewężenie spowodowane trwającym remontem. Z niewyjaśnionych nadal przyczyn kierowca samochodu ciężarowego w ostatniej chwili zauważył sznur zwalniających samochodów i wjechał w pierwsze auto, a ten w kolejne, znajdujące się przed nim pojazdy.

Auta niemal natychmiast stanęły w płomieniach. Z wypadku nie udało się uratować sześciu osób. Wśród ofiar była pięcioosobowa rodzina: mama, babcia oraz trójka dzieci (dwie dziewczynki i chłopiec). Wczoraj sąd zadecydował o aresztowaniu 36-letniego kierowcy tira, który usłyszał zarzut dotyczący spowodowania katastrofy w ruchu lądowym. Mężczyzna nie przyznał się do stawianego mu zarzutu. Za to przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Rodzina zmarłych w wypadku dzieci Filipa, Mai, Zuzi, ich mamy Olgi oraz babci Mirosławy uruchomiła, za pośrednictwem strony zrzutka.pl, zbiórkę pieniędzy, które przekazane zostaną na organizację pogrzebu rodziny. W niecałą dobę udało się zebrać ponad 13 tysięcy złotych (z zakładanych 50 tys. zł). 

Więcej o:
Komentarze (12)
Karambol na A6 pod Szczecinem. Wsparcie dla uczniów szkoły, do której chodziły zmarłe dzieci
Zaloguj się
 • sova79

  Oceniono 9 razy 9

  Nie wyobrażam sobie takiej straty , wolałabym stokroć sama zginąć niż przeżywać ból straty bliskich....

 • antygronkowiec

  Oceniono 13 razy 7

  Myślałem, że tam były dzieci i ich rodzice, a jednak nie... jak ten ojciec to przeżyje...

 • alberto_srapovoli

  Oceniono 6 razy 6

  Czy policja moze podac dane, ilu kierowcow zostalo w 2019 ukaranych za niezachowanie bezpiecznego odstepu od poprzedzajacego pojazdu?

 • poppers68

  Oceniono 6 razy 6

  Jak to widzieliśmy rok - dwa lata temu na filmie z ukrytej kamery podczas " kursu" na kat. C ?
  Jak to Pan Instruktor klarował kursantom-kandydatom na "tirowców" ?
  ..." JAK JUŻ WIDZISZ, ŻE NIE UNIKNIESZ KOLIZJI TO WAL PROSTO W OSOBÓWKI".....
  I to jest Polska właśnie.....

 • ochaos

  Oceniono 14 razy 4

  Ojciec prosi o nieudzielanie informacji mediom. A wy pisząc to, jednocześnie podajecie wiek i imiona rodziny oraz szkołę, do której chodziły dzieci. Jako gazeta - jesteście żałośni....

 • uenostation54

  0

  nie przyznał się do winy? bez znaczenia. dowód jest oczywisty - sześć trupów.

 • wqcyzx

  Oceniono 15 razy -9

  50 tys na pogrzeb? Ło matko. Zenek Martyniuk tam będzie czy co?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX