RCB alarmuje: Uważaj nad wodą! Nie ma nawet połowy czerwca, a w Polsce utonęło już 36 osób

Według policyjnych statystyk do 11 czerwca w Polsce utopiło się już łącznie 36 osób. Od początku tego miesiąca każdego dnia w wyniku utonięcia zmarła co najmniej jedna osoba.
Zobacz wideo

Do tej pory najwięcej, bo aż osiem osób utonęło we wtorek 11 czerwca. Z powodu trwających w Polsce upałów bilans utonięć może być znacznie wyższy, niż miało to miejsce w ubiegłym roku.

36 utonięć w pierwszych kilkunastu dniach czerwca - RCB przypomina zasady bezpiecznego spędzania czasu nad wodą

Od 1 kwietnia do 11 czerwca w Polsce utopiło się już 90 osób, z czego 36 utonęło tylko podczas pierwszych kilkunastu dni czerwca. Z powodu tak wysokich statystyk Rządowe Centrum Bezpieczeństwa apeluje o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa nad wodą, czyli m.in. o to, by nie wchodzić do wody po alkoholu, pływać tylko w wyznaczonych miejscach i nie skakać do wody w nieznanym miejscu.

Na dodatek nie rozpoczęły się jeszcze wakacje - wtedy też liczba wypadków nad wodą może być o wiele wyższa, niż ma to miejsce obecnie. W zeszłym roku tylko od 23 czerwca do 2 września utopiło się 214 osób. Do największej liczny wypadków w 2018 roku dochodziło w województwach pomorskim, zachodniopomorskim oraz mazowieckim.

Najtragiczniejsze są zawsze te najbardziej upalne dni. W zeszłym roku tylko w pierwszych trzech dniach sierpnia zginęło aż 30 osób. Według raportu Najwyższej Izby Kontroli w Polsce w wodzie ginie dwukrotnie więcej osób, niż w pozostałych krajach Unii Europejskiej.

Więcej o:
Komentarze (25)
RCB alarmuje: Uważaj nad wodą! Nie ma nawet połowy czerwca, a w Polsce utonęło już 36 osób
Zaloguj się
 • race444

  Oceniono 4 razy 4

  Skutki Kaczej Propagandy: " Suwerenowi niczego nie zabraniamy, Suweren robi co chce "

 • jaja-kaczora

  Oceniono 6 razy 4

  to wszystko wina ekoterrorystow, uchodzcow, zielonych, komuchow, garbatych, Unii, Zydow, PO i Tuska Donalda, donosi Ministerstwo Kaczej Propagandy, czyli tzw. Telewizja Polska

 • pan.szklanka

  Oceniono 6 razy 4

  Może w Polsce w wodzie ginie dwukrotnie więcej osób, niż w pozostałych krajach Unii Europejskiej, ale nasi topielcy częściej trafiają do Raju, bo w szkołach mamy zdecydowanie więcej katechezy niż w pozostałych krajach Unii Europejskiej!

 • feldkuratkatz

  Oceniono 3 razy 3

  To już wiem dlaczego na jednym kościele widziałem hasło "wypłyńcie na głębię". Chodzi o kasę za pogrzeby. Cwaniutkie.

 • oszrany

  Oceniono 3 razy 3

  Zamiast na lekcje pływania miliony idą na kościół żaby pogrzeby mogli odprawiać.

 • sailor2016

  Oceniono 3 razy 3

  Selekcja naturalna.

 • zdzich02

  Oceniono 7 razy 3

  Głuche apele, próżny trud. Suweren wie wszystko najlepiej.

 • spam_box

  Oceniono 2 razy 2

  Jeżeli to brajanki, to nie widzę problemu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX