Pogoda. Kiedy ochłodzenie? Przed nami jeszcze kilka upalnych dni

Pogoda. Przed nami kolejny upalny dzień. Instytut Meteorologii Wydał ostrzeżenia II stopnia dla niemal całej Polski. Wielu Polaków z utęsknieniem wypatruje chłodniejszych dni. Kiedy temperatura zacznie spadać?
Zobacz wideo

Meteorolodzy z IMGW prognozują, że upały będą dawać nam się we znaki co najmniej do końca tygodnia. Dziś jest wyjątkowo gorąco, a mapa ostrzeżeń meteorologicznych świeci się na czerwono. Ostrzeżenia II stopnia przed upałami obowiązują już niemal w całym kraju, z wyjątkiem wysuniętych na południe powiatów województw podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego i dolnośląskiego. W województwie lubuskim i zachodniopomorskim upałom towarzyszyć będą gwałtowne burze i gradobicia.

Pogoda. Do końca tygodnia będziemy zmagać się z upałami

Synoptycy prognozują, że niewielkie ochłodzenie odczujemy jutro, ale wyłącznie na zachodzie kraju. W Szczecinie odnotujemy 23 stopnie, w Poznaniu i we Wrocławiu 25, ale w Opolu już 29 stopni. We wschodniej kraju żar wciąż będzie lał się z nieba - 13 czerwca najcieplej będzie w Krakowie, Białymstoku i Suwałkach, gdzie termometry wskażą aż 32 stopnie.

Piątek i sobota będą upalne dla całego kraju. 14 czerwca temperatura maksymalna będzie wahać się od 24 stopni w Zakopanem do 31 w Katowicach, Opolu i Zielonej Górze, z kolei 15 czerwca - od 27 stopni w Gdańsku do 34 w Szczecinie. Niewielkie ochłodzenie na zachodzie kraju odczujemy w niedzielę - tego dnia temperatura przy granicy z Niemcami będzie wahać się od 23 do 25 stopni, jednak po drugiej stronie Polski na termometrach zobaczymy 30-31 stopni.

Prognoza pogody. Niewielkie ochłodzenie dopiero w najbliższy poniedziałek

Synoptycy prognozują, że pierwszym chłodniejszym dniem, w czasie którego temperatury w całym kraju spadną poniżej 30 stopni, będzie przyszły poniedziałek. Tego dnia najcieplej będzie w Katowicach, gdzie odnotujemy 26 stopni, a najchłodniej w Gdańsku, gdzie termometry wskażą maksymalnie 20 stopni. Długoterminowa prognoza pogody pokazuje, że poniedziałek 17 czerwca będzie dniem deszczowym. Przelotne opady zaobserwujemy niemal wszędzie, z wyjątkiem okolic Białegostoku, Wrocławia, Opola i Zielonej Góry. 

Więcej o:
Komentarze (29)
Pogoda. Kiedy ochłodzenie? Przed nami jeszcze kilka upalnych dni
Zaloguj się
 • franclajn

  Oceniono 20 razy 10

  Kiedy ochłodzenie? Głupie pytanie. Suweren nie daje tyle na tacę, ile wydaje na piwo, więc ochłodzenia nie będzie. Może być jedynie ocieplenie jak w Sodomie i Gomorze.

 • fcknzs

  Oceniono 12 razy 6

  Całe lata 90te w wakacje było kilka dni z temperaturą powyżej 30 stopni, dzisiaj jak jest 35 przez dwa tygodnie non stop to nikogo nie dziwi. Co będzie za 20 lat?

 • kmwsm

  Oceniono 3 razy 3

  W Toronto na odwrot niz zawsze. ziomny i deszczowy maj, czerwiec deszczowy i temperatury ponizej sredniej. Nastepne 6 dni to deszcz i temperatury od 15 do 20 stopni. O co chodzi?

 • grzy-bolec73

  Oceniono 1 raz 1

  Jak jest lato to musi być gorąco - takie jest odwieczne prawo natury.

 • kasiable4

  0

  Niech to ochłodzenie przychodzi jak najszybciej. Już mi starczy tych upałów. Cisowianke z cytryną i miętą to pije litrami normalnie. Co kilka dni muszę chodzić dokupować wodę i cytrynę a już nie chce mi się ciągle tego targać po schodach do mieszkania.

 • cezar61

  Oceniono 4 razy 0

  W grudniu?

 • arcadioush

  Oceniono 21 razy -1

  Zimą musi być zimno a latem musi być gorąco. Po hooy nad tym dywagować?

 • wujek_mirek

  Oceniono 21 razy -1

  Wiecie, ja wam humoru psuć nie chce, ale jest czerwiec - jeden z najcieplejszych miesięcy w tym rejonie - czego się spodziewaliście? Mrozu?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX