51 stopni Celsjusza przy gruncie. Upał po prostu wygiął tory w Bydgoszczy

W Bydgoszczy wysoka temperatura (51 st. Celsjusza przy nawierzchni) spowodowała, że tory tramwajowe wygięły się w łuk, co spowodowało duże utrudnienia w centrum miasta. ZDMiKP informuje, że awaria została już naprawiona.
Zobacz wideo

Upały od wielu dni dają się nam we znaki i synoptycy nie mają dla nas dobrych wiadomości - w najbliższych dniach ochłodzenia nie ma się co spodziewać. Pogoda może być łaskawsza pod koniec tygodnia, ale słupki rtęci znacznie nie spadną.

Fala upałów w Polsce. W Bydgoszczy tory tramwajowe wygięły się w łuk

W Bydgoszczy doszło do tego, że z powodu wysokiej temperatury szyny tramwajowe wygięły się w łuk. Zdjęcia wygiętych torów trafiły na grupę Bydgoszczanie na Facebooku. - W tej chwili w mieście mamy przy nawierzchni w tym miejscu temperaturę 51 stopni C. Awaria torowiska to skutek tych temperatur. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Tramwaj przejechał, a tory wystrzeliły w górę - powiedział "Expressowi Bydgoskiemu" Krzysztof Kosiedowski, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej (ZDMiKP) w Bydgoszczy.

Wygięcie torów doprowadziło do utworzenia się długich korków w centrum miasta. Co prawda ZDMiKP w Bydgoszczy poinformował, że awaria została usunięta, ale kierowcy nadal mogą napotkać utrudnienia.

Do podobnej sytuacji kilka dni temu doszło w Łodzi, o czym informowała "Wyborcza". W kilku częściach miasta z powodu wysokiej temperatury kratownica torowa "w jednym miejscu się zapadła, a w innym podniosła".

Więcej o: