Lato 2019. W wakacje niektóre plaże nad Bałtykiem będą zamknięte

Od czerwca niektóre polskie plaże zostaną zamknięte z powodu tak zwanej refulacji. W których miejscach nad Bałtykiem pojawią się utrudnienia dla wypoczywających na plażach turystów?
Zobacz wideo

Urząd Morski w Gdyni wydał decyzję o zamknięciu niektórych kąpielisk, z powodu prowadzonej refulacji, czyli budowy plaż. Harmonogram prac został już wyznaczony dla m.in. Jastrzębiej Góry.

Refulacja polega na dostarczeniu poprzez rurociąg mieszanki piasku i wody. Następnie materiał ten jest rozgarniany i profilowany przez maszyny budowlane. Dzięki takim zabiegom plaże zostaną poszerzone o około 40 metrów. Powodem przeprowadzanej refulacji jest ochrona brzegu morskiego przed erozją.

Zamknięte plaże nad Bałtykiem - aktualny harmonogram prac refulacyjnych

Terminy prac dla odcinka Jastrzębia Góra-Ostrowo:

 • I etap: 23.06-2.07.2019, km 137-138
  wejście na plażę nr 33 (prace w kierunku wejścia nr 39; ze wschodu na zachód)
 • II etap: 5.07-18.07.2019, km 133,5-135
  wejście na plażę nr 26 (prace w kierunku wejścia nr 23; z zachodu na wschód)
 • III etap: 19.07-6.08.2019, km 135-137
  wejście na plażę nr 26 (prace w kierunku wejścia nr 33; ze wschodu na zachód)

Prace prowadzone będą tylko na wybranych odcinkach i tylko one będą wyłączone w tym czasie z użytkowania. Z pozostałych części plaż w tych miejscowościach będzie można bez problemu korzystać. 

Prace refulacyjne planowane są od czerwca do września 2019 roku. Terminy przyszłych projektów podawane będą na stronie Urzędu Morskiego. W nadchodzących miesiącach prace odbędą się także na plażach w Sztutowie, Stegnie, na Westerplatte czy Helu.

Więcej o:
Komentarze (11)
Lato 2019. W wakacje niektóre plaże nad Bałtykiem będą zamknięte
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 8 razy 6

  Refulacja w szczycie sezonu turystycznego ? Świetny pomysł. Po co gminy i ludzie mieliby zarabiać ...

 • qcleszek1

  Oceniono 6 razy 6

  POSZERZONE O 40 cm / CZTERDZIEŚCI CENTYMETRÓW / ? To nie pomyłka ?
  Czy ścieki po awarii oczyszczalni już się rozłożyły w Zatoce Gdańskiej ? Czy dalej woda z wkładką ?

 • patatajson

  Oceniono 7 razy 5

  Optymalny moment. "Tylko kilkaset metrów" - polecam urzędnikom wykonać te "kilkaset metrów" z wózkiem i dzieciakami po znakomicie jak wiadomo utrzymanych promenadach nad zatoką. Brak kibli, brak infrastruktury typu woda bieżąca czy przebieralnie, brak jakichkolwiek inwestycji w gminie Stegna poza samą Stegną, za to podatki i opłaty rosną aż miło! Okolice Stegny to teren, który wojsko bierze pod uwagę jako potencjalny poligon działań w terenie ekstremalnym. Przejście po tzw. chodnikach w Jantarze czy Sztutowie to sport ekstremalny. Przejście przez ulicę w okresie upałów kończy się pozostawieniem obuwia w roztopionym asfaltowym bagnie. Tłumy weekendowych urlopowiczów zostawiają samochody na każdym kawałku terenu, nie ważne, czy to chodnik, środek ulicy, łąka czy las. Watahy pijaczków w wieku od kołyski po emerytów na każdym kroku drą japę, policja pojawia się tylko, jak musi. W sklepach ceny z kosmosu. Brawo GMINA STEGNA!

 • spyderman2

  Oceniono 6 razy 2

  pisie sÓwereny uchlane na plaży nawet nie zauważą że zamknięta. byle była kiełbacha i piwsko rozcienczone z moczem w plastikowym kubełku

 • spike-riot

  Oceniono 1 raz 1

  Dla Gdyni po czym pisze Gdańsk......

 • wujek_dobra_rada6

  Oceniono 3 razy 1

  Ojtam, Bałtyk to śmierdzący ściek...wszystko!

 • zelenyles

  Oceniono 3 razy 1

  w Polsce jak co roku wczasowicze nad morze i fekalne ścieki również do morza hahaha smacznego urlopowicze, życzę końskiego zdrowia hehehe

 • jola321

  0

  Na szczęście ja będę w Aquarius SPA, w Kołobrzegu. Ośrodek dysponuje basenem, więc nawet jeśli nie będę mogła wykąpać się w morzu, wykąpię się w basenie.

 • vio-lence

  0

  Macie informacje sprzed 2 tygodni. Obecnie przedstawiony plan refulacji zostal zmieniony i sa zupelnie inne terminy. Jak podajecie informacje to wypada je sprawdzic ,a nie klepac glupoty

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX