Sześcioraczki z Krakowa otrzymają 100 tys. zł. To prezent od województwa małopolskiego

Zarząd Województwa Małopolskiego postanowił przekazać 100 tysięcy złotych rodzicom sześcioraczków, które urodziły się w Krakowie. 17 czerwca decyzję ma zatwierdzić Sejmik Województwa Małopolskiego.
Zobacz wideo

Zarząd Województwa Małopolskiego ma przekazać wskazaną kwotę do Urzędu Gminy Ochotnica Dolna, który będzie pośredniczył w przekazaniu pomocy finansowej dla rodziców sześcioraczków - pisze Onet. Dzieci przyszły na świat 20 maja w krakowskim Szpitalu Uniwersyteckim.

Rodzice sześcioraczków otrzymali pomoc od premiera i miasta Kraków

100 tysięcy złotych z budżetu województwa małopolskiego to tylko część pomocy okazanej rodzinie z Tylmanowej. Rodzice Zosi, Kai, Malwiny, Neli, Filipa i Tymona otrzymali już od premiera Mateusza Morawieckiego kluczyki do dziewięcioosobowego samochodu zakupionego ze środków Fundacji PKO BP i Fundacji PFR. Pomoc dla rodziny Marców zaoferowało także miasto Kraków, proponując, że opłaci wynajem mieszkania dla rodziców sześcioraczków na okres kilku miesięcy, tak aby byli oni blisko noworodków, które najbliższe tygodnie muszą spędzić w szpitalu. Zbiórki pieniędzy dla rodziny Marców chciały organizować także osoby prywatne, ale mama sześcioraczków apelowała, żeby nie wpłacać na nie datków.

Rodzice sześcioraczków będą otrzymywać rocznie ok. 50 tysięcy złotych z programu 500 Plus i przysługującej im ulgi podatkowej. Jednorazowo otrzymają także becikowe w wysokości tysiąca złotych na każde z sześcioro dzieci.

Sześcioraczki przyszły na świat w Krakowie. Pierwszy taki poród w Polsce

Rodzina Marców doczekała się sześcioraczków, które przyszły na świat 20 maja w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. To pierwszy przypadek tak licznej ciąży w Polsce. Po narodzinach każde z dzieci ważyło ok. jednego kilograma. Sześcioraczki urodziły się w dobrym stanie, jednak przez pewien czas będą musiały pozostać w szpitalnych inkubatorach. 

Więcej o: