Szop Edward nie żyje. Turyści włożyli go do plastikowej beczki i szczelnie nakryli wiekiem. Udusił się

Nie żyje oswojony szop Edward należący do jednej z mieszkanek Olsztyna. Udusili go turyści, którzy złapali zwierzę, włożyli je do plastikowej beczki i przykryli wiekiem. Później tłumaczyli, że bali się wścieklizny. "Przez czyjąś decyzję straciłam przyjaciela i towarzysza. Do zobaczenia, Edward, moje kochane słonko"- napisała właścicielka zwierzęcia.

Udomowiony szop Edward należał do mieszkanki Olsztyna, która często odwiedzała z nim lokalne przedszkola i placówki edukacyjne, biorąc udział m.in. w akcjach sprzątania miasta. Zwierzę zwykle spacerowało ze swoją właścicielka na szelkach, miało też swój fanpage na Facebooku.

Szop Edward nie żyje. Turyści zamknęli go w plastikowej beczce i zakryli wieko

Właścicielka szopa poinformowała, że w sobotę 8 czerwca zwierzę niepostrzeżenie wymknęło się z jej  domu i odwiedziło okoliczny domek letniskowy wynajmowany przez rodzinę z dziećmi. Turyści przestraszyli się oswojonego szopa i nabrali podejrzeń, że może mieć wściekliznę. Twierdzą, że kontaktowali się ze służbami, ale te nie chciały przyjechać na miejsce. W końcu sami schwytali szopa i wsadzili go do plastikowej beczki. Tam - jak opisuje właścicielka zwierzęcia - zostawili je na pewną śmierć. Zakryli beczkę szczelnie dopasowanym wiekiem, co sprawiło, że szop Edward się udusił. 

"Żyj, człowieku w myśl zasady: nie rób innemu tego, czego sam nie chcesz doświadczyć i pamiętaj, że do doświadczania życia jest ci potrzebny TLEN... Ja przez czyjąś decyzje straciłam przyjaciela i towarzysza. Do zobaczenia, Edward, moje kochane słonko" - napisała na Facebooku właścicielka szopa. 

Kobieta w rozmowie z "Wyborczą Olsztyn" dodała, że rozważa wszczęcie kroków prawnych przeciwko osobom, które doprowadziły do śmierci zwierzęcia.

 
 
Więcej o:
Komentarze (587)
Szop Edward nie żyje. Turyści włożyli go do plastikowej beczki i szczelnie nakryli wiekiem. Udusił się
Zaloguj się
 • robur1978

  Oceniono 117 razy 107

  Wszczescie krokow prawnych jak najbardziej uzasadnione. Niech sie kretyni powlocza po sadach przez rok - moze to cos nauczy bezmozgow takich jak oni. Swoja droga jest to znecanie sie nad zwierzetami i przynajmniej dotkliwa kara finansowa sie nalezy.

 • milka1st

  Oceniono 74 razy 68

  To jest właśnie brak edukacji i bezdenna głupota ! małego misia zatłukli bo się bali, szopa udusili bo się bali, boją się wilka z lasu, boją się dzika, żubra zeżrą , bobra zeżrą ! Jesteśmy narodem niedouczonych cykorów !

 • wicipinski

  Oceniono 69 razy 63

  Może w ramach edukacji ekologicznej też wsadzić tych turystów do plastikowych beczek? Na trochę, żeby się tylko poddusili. Może się czegoś nauczą?

 • Marzena Tkaczyńska

  Oceniono 59 razy 53

  Serce się kraje. A można było szopa złapać i wypuścić za domem. Można było go złapać w pudełko z otworami, tak by mógł oddychać i oddać go ekopatrolowi, do przebadania. Można było zrobić wiele rzeczy. Nie można było zabijać. Śmierć z uduszenia to jedna z najgorszych śmierci. Nie rozumiem dlaczego zawsze w sytuacji mniejszego lub większego zagrożenia chcemy zabijać. I nie tłumaczy nas instynkt przetrwania. IQ powinno kazać nam MYŚLEĆ a nie działać instynktownie.

 • pasazerski

  Oceniono 55 razy 51

  Jak to właścicielka rozważa wszczęcie kroków prawnych? Przecież w myśl ustawy o ochronie zwierząt czyn ten powinien być ścigany z urzędu. W dodatku nie trzeba wykazać bezpośredniego zamiaru pozbawienia zwierzęcia żeby zostać skazanym. Wystarczy swoim działaniem jednoznacznie przyczynić się do powstałem szkody - dokładnie jak w tym przypadku.

 • kmosb

  Oceniono 51 razy 43

  To co wyprawiają psychopaci z zwierzętami to się w głowie nie mieści. Wszystko przeszkadza. Pies szczeka przeszkadza- zlikwidować,ptaki ćwierkają przeszkadza- wyciąć drzewa, na wioskach powietrze przeszkadza bo śmierdzi -zlikwidować inwentarz gospodarstwa,kogut rano pieje przeszkadza - zlikwidować i rosół ugotować. Ja ich w ogóle nie nazywam ludźmi tylko psychopatami .W tym przypadku psychopatów surowo osądzić i poddać obowiązkowemu leczeniu.

 • wernyh

  Oceniono 39 razy 37

  A ja się boję, że ci turyści mają wściekliznę. Co mam z nimi zrobić?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX