Karambol na A6. Sąd zdecydował o aresztowaniu kierowcy ciężarówki. "Może próbować uciec"

Na trzy miesiące aresztowano mężczyznę, który usłyszał zarzut dotyczący spowodowania karambolu na autostradzie A6. Kierowcy ciężarówki grozi do 12 lat więzienia. W wypadku zginęło sześć osób.
Zobacz wideo

W poniedziałek prokuratura postawiła zarzut sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym kierowcy ciężarówki, który spowodował w niedzielę karambol na autostradzie A6 pod Szczecinem. W wypadku zginęło sześć osób, a cztery trafiły do szpitali. Dziś sąd zdecydował o aresztowaniu go na trzy miesiące - informuje reporter TOK FM Sebastian Wierciak.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratury o środek zachowawczy w postaci aresztu. Argumentowano, że mężczyzna w obawie przed karą może próbować uciec lub ukryć się. 

Kierowca nie przyznaje się do zarzutu

Wczoraj rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska poinformowała na konferencji prasowej, że mężczyzna złożył wyjaśnienia, ale nie przyznał się do stawianego mu zarzutu. Na podstawie opinii biegłego możliwe było sformułowanie zarzutu obejmującego niewłaściwe obserwowanie przedpola jazdy, niezachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu oraz jechanie z prędkością niedostosowaną do warunków na drodze. Za postawiony zarzut grozi 12 lat więzienia.

Joanna Biranowska-Sochalska dodała, że kierowca ciężarówki najechał na tył samochodu osobowego, co wywołało efekt domina zderzeniowego. W wypadku między węzłami Kijewo i Dąbie uczestniczyło, jak informowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie, siedem samochodów osobowych i ciężarówka.

Więcej o:
Komentarze (94)
Karambol na A6. Sąd zdecydował o aresztowaniu kierowcy ciężarówki
Zaloguj się
 • bodzianowicz

  Oceniono 22 razy 16

  na A4 w Karwianach pod Wrockiem to standard
  Filmy oglądają, albo laczek im się zaplątuje pod fotelem.
  Pokażcie mi gościa co jedzie w normalnych bytach albo chociaz w sandałach - dam mu medal.

 • haniku72

  Oceniono 13 razy 11

  Czyli jak mordować ludzi to tylko przy użyciu auta. Tylko w Polsce.

 • majkwiecie

  Oceniono 19 razy 9

  Prosze mi wytlumaczyc jaki sens ma wiezienie goscia przez 12 lat za głupotę? Przeciez on specjalnie tego nie zrobil. Z czego ma go to zresocjalizowac? A wiadomo, ze w pierdlu to patologia juz sie nim zajmie = cel spoleczny nie zostanie osiagniety. Taki kolo powinien odpracowywac odkszodowanie do rodzin ofiar przez te 12 lat w dobrze platnej robocie, a nie na spacerniaku w w pierdlu. Jaki to ma sens?

 • adam.gr

  Oceniono 8 razy 8

  to są jaja - powinien dostać 6 x 12 = 72 lata!!!

 • oelefante

  Oceniono 16 razy 8

  Czyli maksymalnie 2 lata za zamordowanie 1 osoby. Jak mordować, to tylko samochodem. Najwyraźniej polskie prawo uznaje, że wykorzystanie samochodu do zamordowania człowieka jest okolicznością łagodzącą.

 • kac

  Oceniono 16 razy 8

  Wina kierowcy ciężarówki wydaje się tu absolutnie bezsporna.
  Chciałbym jednak usłyszeć informację, czy samochód od którego rozpoczął się pożar miał zamontowaną instalację LPG...

 • mkk3a

  Oceniono 7 razy 7

  Kiedy obowiązkowe kamerki dla zawodowych kierowców? (ciężarowki, taksowki, karetki itd).

 • america_n_beauty

  Oceniono 11 razy 7

  Oczywiście że się nie przyznaje.. To nie on prowadził, a tir sam chciał się wbić w inny samochód choć mu przeszkadzał jak tylko mógł
  ..

 • Darius Markowski

  Oceniono 15 razy 7

  Wczoraj tamtędy jechałem, dzień przed wypadkiem też. Do aresztu należy jeszcze wsadzić: koordynatora budowy, osoby odpowiedzialne za skandaliczne oznakowanie, deba, który zmontowal trzy po sobie następujące zwężenia wraz z kuriozalnym zwężeniem przy łączniki trzech dróg!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX