Gdzie jest burza? IMGW wydało ostrzeżenia dla pięciu województw

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed burzami z gradem dla pięciu województw. Lokalne burze pojawią się także w pozostałych regionach.
Zobacz wideo

Pierwszych burz należy spodziewać się już około godziny 14. Wtedy burze prognozowane są lokalnie w województwie łódzkim, mazowieckim, podlaskim i warmińsko-mazurskim. Od tej godziny pierwsze nawałnice zaczną przechodzić też przez zachodnią Polskę.

Gdzie jest burza? IMGW wydało ostrzeżenia przed burzami dla pięciu województw

To właśnie dla województw położonych w zachodniej części kraju wydano ostrzeżenia przed intensywnymi burzami z gradem. Pierwsze wyładowania pojawią się już po godzinie 14, jednak najsilniejsze nawałnice będą pojawiać się w tych regionach około godziny 16.

IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia dla województwa pomorskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego i lubuskiego oraz alert drugiego stopnia dla województwa dolnośląskiego, gdzie przewidywane są intensywne burze. W tych miejscach spadnie do 20-30 mm deszczu, lokalnie prognozowane są także opady gradu. Dodatkowo podczas burz wiatr będzie wiał z prędkością do 90-100 km/h. 

Pod wieczór, około godziny 20, burze pojawiać się będą nadal w województwach pomorskim, zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, dolnośląskim, opolskim i śląskim. Kolejnych burz musimy spodziewać się także następnego dnia. Według prognoz w środę burze występować będą w całej Polsce, a najsilniejsze wyładowania atmosferyczne ponownie prognozowane są na zachodzie kraju.

Więcej o: