Pogoda. Upały nie odpuszczają. Już jest gorąco, ale przed nami prawdziwe uderzenie ciepła

Pogoda. Upały na dobre zadomowiły się w Polsce. Synoptycy prognozują, że na spadek temperatury będziemy musieli jeszcze poczekać, a w najbliższy weekend temperatura maksymalna sięgnie 34 stopni.
Zobacz wideo

Upały nie opuszczają Polski od kilku dni. We wtorek termometry wskazują już 30 stopni, a w godzinach popołudniowych w niektórych miejscowościach temperatura maksymalna osiągnie nawet 33 stopnie. Meteorolodzy prognozują, że w ciągu kolejnych kilku dni wciąż będziemy zmagać się z upałami, a chmury nie zasłonią słońca aż do nadchodzącego weekendu. W sobotę Polska będzie jednym z najgorętszych krajów w Europie - tego dnia w Poznaniu odnotujemy aż 34 stopnie, nieco chłodniej będzie w Gdańsku (33 stopnie), Warszawie oraz Krakowie (32 stopnie). 15 czerwca cieplej będzie tylko w Austrii i Czechach - termometry w stolicach obu tych państw wskażą 35 stopni.

Prognoza pogody na weekend. W niedzielę temperatura zacznie spadać

Długoterminowa prognoza przygotowana dla portalu Windy pokazuje, że nieznaczne ochłodzenie nastąpi w najbliższą niedzielę. Masy ciepłego powietrza zaczną przesuwać się na wschód, dlatego 16 czerwca najcieplej będzie m.in. w Lublinie, Chełmie (po 33 stopnie) oraz Tarnobrzegu, Zamościu i Siedlcach (32 stopnie). Na zachodzie Polski temperatura spadnie. W najcieplejszym momencie dnia termometry w Poznaniu i Wrocławiu wskażą 29 stopni, w Gorzowie Wielkopolskim 28 stopni, a w Szczecinie 26 stopni.