PiS kończy pisanie programu na wybory, ogłosi go w lipcu. "Prezes rozpocznie zadaniowanie"

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk po wyborach samorządowych układał koalicje PiS-u w sejmikach. Teraz zabrał głos ws. wyborów parlamentarnych i PSL-u, które zastanawia się nad strategią w kampanii. - Części polityków PSL bliżej jest do PiS-u, niż do PO - stwierdził.
Zobacz wideo

W lipcu PiS ogłosi program wyborczy na ewentualną kolejną kadencję rządów. Zapowiedział to w radiowej Jedynce polityk tej partii i szef Kancelarii Premiera, Michał Dworczyk. Jak mówił, w najbliższy piątek - również w sprawie wyborów parlamentarnych - ma się zebrać klub PiS na wyjazdowym posiedzeniu. - Tam prezes Kaczyński rozpocznie zadaniowanie posłów całej partii, jeżeli chodzi o przygotowania do wyborów - powiedział. 

Dworczyk zapowiedział też, że niebawem zostanie powołany sztab, który rozpocznie przygotowania do wyborów. Na początku lipca odbędzie się natomiast kongres programowy, na którym ma zostać przedstawiony "program bądź poważna część programu" na ewentualne kolejne 4 lata rządzenia Prawa i Sprawiedliwości.

Wczoraj prezes PiS Jarosław Kaczyński poinformował, że w tym tygodniu zbierze się także Komitet Polityczny i Komitet Wykonawczy partii. Wybory parlamentarne odbędą się na jesieni tego roku. Dokładny termin nie został jeszcze ogłoszony, ale może do nich dojść najwcześniej 13 października. 

Czytaj więcej: Niechciany mandat Elżbiety Kruk. Kolejny polityk PiS nie chce zostać posłem

Michał Dworczyk: Części polityków PSL bliżej PiS niż do PO

Dworczyk był też pytany o to, czy prowadzi rozmowy z przedstawicielami ludowców w kontekście tegorocznych wyborów parlamentarnych. Stwierdził, że PiS jest otwarte "merytoryczna dyskusję" i współpracę ze "wszystkimi środowiskami, z którymi może porozumieć się programowo".

W jego opinii, części polityków PSL jest ideowo bliżej właśnie do Prawa i Sprawiedliwości, niż do PO czy innych ugrupowań opozycji parlamentarnej bądź pozaparlamentarnej. - Ale to są wybory polityków PSL-u - dodał.

- Wydaje się, że wyniki wyborów samorządowych i europejskich powinny skłonić władze PSL do głębokiej refleksji, czy rzeczywiście ten kierunek walki z Kościołem, walki z pewnymi tradycyjnymi wartościami to jest to, czego oczekują wyborcy Polskiego Stronnictwa Ludowego - powiedział Dworczyk. 

W ostatnich wyborach - do Parlamentu Europejskiego - działacze PSL startowali z list Koalicji Europejskiej. Po ich zakończeniu uznali, że sami będą tworzyć nowy podmiot - Koalicję Polską, czyli, jak deklarowali, blok ugrupowań, którym bliskie są "wartości chrześcijańskie, demokratyczne, ludowe i narodowe".

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (91)
PiS kończy pisanie programu na wybory, ogłosi go w lipcu. "Prezes Kaczyński rozpocznie zadaniowanie"
Zaloguj się
 • kataryniarski

  Oceniono 17 razy 17

  Punkt 1.
  Pięć set na stół w każda niedzielę, po kościele.

  Punkt 2.
  "Jeżeli twój sąsiad ma więcej niż tym, bo uczciwie pracuje - spal go w stodole, a majątek zagarnij"

  Punkt 3.
  Pięć set na stół w każdą sobotę!

  Punkt 4.
  Bezwzględna walka z pedofilią wśród murarzy, dekarzy, członków opozycji oraz nieprzychylnych dziennikarzy!

  Punkt 5.
  Pięć set na stół w każdy piątek!

  Etc., etc., ad nauseam

 • zd46

  Oceniono 17 razy 15

  Dworczyk 12 nieuczciwych oświadczeń majątkowych, dalej nie wyjaśnionych 8. Jego główna działalność, to korupcja po wyborach samorządowych na Dolnym Śląsku, w celu werbowania samorządowców innych partii na rzecz PiS-u. Wykorzystywał samolot rządowy, oferowanie stanowisk w spółkach skarbu państwa i pieniądze państwowe. Działanie w godzinach służbowych na rzecz partii PiS i z pieniędzy budżetowych.

 • justas32

  Oceniono 16 razy 14

  A po wyborach Srebrny Developer wybuduje sobie dwie wieże i nazwie je Jacek i Placek. Albo Lech i Balbinka ...

 • def11

  Oceniono 13 razy 13

  Panie Dworczyk o zdrowie Falenty pan nie pyta ? A no tak, jakby mu się pogorszyło, to pierwsi byście wiedzieli, przecież :)

 • marek.krajewski63

  Oceniono 16 razy 12

  Jaki program????? PiS nie ma zadnego programu wyborczego, bo oferty socjalne nie sa programeme wyborczym, czego ludzie w Polsce niepotrafia zrozumiec. Program, to porpozycje jak usprawnic panstwo, jak je unowoczesnic, jak stworzyc bardziej zamozne, a nie rozdawnictwo socjalne. Takie moze byc dodatkiem, pod warunkiem duzego wzrostu gospodarczego, a nie kiedy gospodarka sie kurczy, maleja inwestycje. Rozne 500 plusy nie sa programem w klasycznym rozumieniu, a tak to odbieraja Polacy. PiS widocznie juz wie, ze by rzadzic wystarczy przekupic socjalnie ten porabany narod, ktorego g. cokolwiek wiecej obchodzi. Moga byc gowna psie na ulicy, co i jest faktem, moze byc brud i i syf, moga tracic prawa obywatelskie i zyc pod presja policyjnej paly, byle by dawali kase.
  Spoleczenstwo o mentalnosci niewolnikow i brudasow. Kargule i Pawlaki.

 • punter

  Oceniono 14 razy 12

  "Prezes rozpocznie zadaniowanie"
  Ciekawe kto dostanie zadanie uciszenia Falenty :)
  Może Sasin ? Ma taką fizjonomię zakapiora.

 • threemen

  Oceniono 8 razy 8

  PSL dla koryta połączy się z każdym. Już ponad 10 lat posuchy w rozdawnictwie posadek dla pociotków.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX