Łódzkie. Dwaj koledzy czołowo zderzyli się na motocyklach. 25- i 27-latek zginęli na miejscu

W czołowym zderzeniu motocyklistów w miejscowości Dębina koło Bełchatowa (woj. łódzkie) zginęło dwóch motocyklistów, 25- i 27-latek. Siła uderzenia była tak duża, że jeden z pojazdów zapalił się, a drugi rozpadł na drobne części. Obaj mężczyźni się znali, a warunki na drodze były świetne. Śledczy ustalają przyczyny wypadku.
Zobacz wideo

Do wypadku doszło w niedzielę 9 czerwca przed godziną 15 w miejscowości Dębina w gminie Kleszczów (województwo łódzkie). Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że dwaj motocykliści jechali jezdnią z przeciwnych stron. Gdy mijali się na łuku drogi, doszło do czołowego zderzenia pojazdów. Siła uderzenia była tak silna, że pojazdy uległy całkowitemu zniszczeniu - jeden z nich się zapalił, a drugi rozpadł na drobne części. 

Bełchatów. Śmiertelny wypadek motocyklistów. Zginęli dwaj koledzy

Obaj mężczyźni - mimo podjętej akcji reanimacyjnej - zginęli na miejscu. To 25- i 27-latek, mieszkańcy województwa śląskiego. Jak podaje TVN24, obaj znali się osobiście. 27-letni Konrad był dwa miesiące po ślubie, jego o dwa lata młodszy kolega, Tomek, nie zdążył założyć rodziny. Obaj przed wypadkiem informowali, że wybierają się na przejażdżkę. Policja informuje, że będzie ustalać przebieg i przyczyny wypadku. Wiadomo, że w chwili zderzenia widoczność na drodze była doskonała. 

Z informacji TVN24 wynika, że jedną z hipotez badanych przez śledczych zakłada, że 25- i 27-latek uczestniczyli w nieformalnym zlocie miłośników motocyklów, a trasa pod Kleszczowem, na której doszło do wypadku, cieszy się dużą popularnością wśród miłośników jednośladów.

Po wypadku łódzka policja zaapelowała do motocyklistów o ostrożność.

Motocyklisto, pamiętaj! Zawsze dostosowuj prędkość do warunków na drodze. Przestrzegaj przepisów o ruchu drogowym. Najczęstsze przyczyny wypadków spowodowanych przez motocyklistów to brawura, brak przewidywania, niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieprawidłowe wyprzedzanie i niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami
Środek pasa nie jest najbezpieczniejszym miejscem do jazdy! Zawsze trzeba mieć na uwadze, że możemy znajdować się w martwym polu widzenia innego kierowcy. Ostrożności nigdy nie za wiele

- czytamy w komunikacie. 

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (257)
Łódzkie. Dwaj koledzy czołowo zderzyli się na motocyklach. 25- i 27-latek zginęli na miejscu
Zaloguj się
 • glencok

  Oceniono 139 razy 117

  "Policjo" przestań apelować do ludzi którzy z premedytacją olewają przepisy bo się ośmieszasz. Weźcie się wreszcie w drogówce do roboty, bo są miejsca gdzie motocykliści pozwalają sobie "ile fabryka dała" nawet w obszarach zabudowanych w dużych miastach a wy tam nigdy nie zatrzymaliście żadnego motocyklisty. I to nie gdzieś na uboczu tylko na drogach przelotowych przez miasta. Rozwalone celowo tłumiki słychać z pół kilometra ale wy jakoś nie potraficie zatrzymać i zabrać dowodu rejestracyjnego za przekraczanie grubo norm hałasu i prawka za prędkość.

 • kadykianus

  Oceniono 86 razy 72

  Dla mnie to romantyczna historia. Jeden zaraz po slubie ale nie chce z zona siedziec w domu. Woli z przyjacielem na motorze poczuc sie wolnym... Teraz sa juz razem.

 • marcin.bulakowski

  Oceniono 62 razy 50

  Informacje o tych "nieformalnych" zlotach są publicznie znane. Dzieją się w tych samych miejscach o tych samych porach co roku. Uczestnicy rozmawiają o nich w mediach społecznościowych i w komentarzach w portalach branżowych.
  Apelujemy zatem do policji - do jasnej ch$%lery - przestańcie "apelować" i zacznijcie działać prewencyjnie. Lenie, nieroby, pasożyty społeczne.

 • domektomek

  Oceniono 53 razy 45

  Jak się zejdzie jeden półgłówek z drugim półgłówkiem, to niestety nie wyjdzie z tego cała głowa.

 • antyk63

  Oceniono 52 razy 40

  Bawili się w "kto pierwszy spęka ten cienias"? No to świetnieśmy się bawili... Człowiek się kończy.

 • wookiee.chewbacca

  Oceniono 47 razy 35

  W przeciwieństwie do tego wypadku, jest mi dużo bardziej przykro, gdy na drodze ktoś rozjedzie jeża, albo wiewiórkę, bo to są bardzo pożyteczne zwierzątka. Motocykliści to zmora dróg, jeżdżą agresywnie, chamsko i zanieczyszczają środowisko hałasem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX