Plaga komarów w Świętokrzyskiem. Poseł z PiS wzywa wojewodę do użycia wojska

- W związku z plagą komarów w poniedziałek wystąpię z wnioskiem do wojewody świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek o podjęcie pilnych działań w zakresie wykonania oprysków - zadeklarował Michał Cieślak, świętokrzyski poseł z klubu parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość oraz lider Porozumienia w województwie. Polityk uważa, że władze powinny wspomóc mieszkańców w walce z owadami.
Zobacz wideo

Jak podaje portal "echodnia.pl", według Cieślaka powodzie, jakie miały miejsce w latach 1997, 2001 i 2010, nie doprowadziły do powstania tak wielkiej populacji komarów, jak ta z którą mieszkańcy województwa zmagają się w tym roku. - Masowe wystąpienie owadów na terenach podtopionych uniemożliwia mieszkańcom prowadzenie podstawowych czynności gospodarskich i bytowych. Ponadto komary mogą roznosić choroby i wirusy - mówi polityk.

Możliwe są opryski z ziemi i z powietrza

Cieślak uważa, że "w walce z plagą komarów, jaka wystąpiła po tegorocznych podtopieniach i powodziach konieczne jest wsparcie gmin". - W związku z wysokimi cenami rynkowymi usług tego typu będę wnioskował o użycie samolotów przystosowanych do oprysków lasów lub wsparcie pododdziałów chemicznych wojska - deklaruje polityk.

Jak podaje portal "Onet", sprawę skomentował również Wiesław Skop, burmistrz Pacanowa. - Niezbędna jest interwencja kompleksowa wyspecjalizowanych firm, a nawet wojska, dysponujących odpowiednim sprzętem lotniczym. Gminy tak drogich zabiegów nie udźwigną w całości. Dobrze byłoby połączyć siły. Gminy zakupią stosowny preparat, a strona rządowa mogłaby pomóc sprzętem. W tak zwanym międzywalu Wisły i wzdłuż koryta kanału "Strumień", gdzie jest największa wylęgarnia komarów, proszę o interwencję kierownictwo "Wód Polskich", które zarządzają tym obszarem. Apeluję w imieniu zdesperowanych mieszkańców poszkodowanych gmin - powiedział mężczyzna.

Więcej o:
Komentarze (317)
Plaga komarów w Świętokrzyskiem. Poseł z PiS wzywa wojewodę do użycia wojska
Zaloguj się
 • nick_bezimienny

  Oceniono 51 razy 45

  zmasowany ostrzał rakietowy i artyleryjski, zakończony nalotem połączonym z dywanowym bombardowaniem, powinien definitywnie rozwiązać problem z uciążliwymi komarami w tym rejonie. bo może i komarów nie wybijemy, ale na pewno nie znajdzie się NIKT kto będzie wstanie narzekać :)

 • zsm-5

  Oceniono 46 razy 38

  WOT oraz różańce bojowe wystarczą. Komary uwielbiają takie zabawy z przygłupami.

 • juma07

  Oceniono 36 razy 32

  I Bóg zesłał PLAGĘ komarów na grzeszników, aby się opamiętali... żadne opryski... Bóg tak chciał!!!!

 • kotecka1

  Oceniono 31 razy 29

  Zdecydowanie uważam, że jedynym ratunkiem w tym katolickim Państwie jest modlitwa , gorąca, uczciwa i szczera. To w Polsce już historia pokazywała, że tylko modlitwą zwyciężało się wszystkie przeciwności losu a nawet powodzie. Parę lat temu jak sejm modlił się o deszcz to został wysłuchany, deszcz spadł i była powódź jak talala. Zatem modlić się i nie narzekać i prosić o pomoc Pana Jezusa i Maryję matkę Jego a wszystkie problemy znikną.

 • vladi3

  Oceniono 30 razy 24

  Do walki z komarami Wojska Obrony Terytorialnej jak znalazł. Antek przewidział inwazję komarów.

 • fruqo3

  Oceniono 32 razy 22

  Proponuję mszę w intencji zniknięcia komarów odprawić. Musi pomóc.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX