Wypadek pod Szczecinem. Zarzut spowodowania katastrofy w ruchu lądowym dla kierowcy tira

Kierowca samochodu ciężarowego usłyszał dziś zarzuty spowodowania katastrofy w ruchu lądowym. Mężczyzna był jednym z uczestników karambolu, do którego doszło na autostradzie A6 pod Szczecinem. W wypadku zginęło wtedy sześć osób.
Zobacz wideo

Jak podaje RMF FM 35-latek usłyszał dziś zarzuty spowodowania katastrofy w ruchu lądowym. Według ustaleń śledczych kierowca jechał za szybko i nie zachował szczególnej ostrożności na drodze (niezachowanie bezpiecznego odstępu, niewłaściwa obserwacja przedpola jazdy). Z tego powodu uderzył w samochód przed sobą, a ten z kolei wpadł na kolejne pojazdy. Auta zapaliły się.

Karambol pod Szczecinem. Kierowca tira usłyszał zarzuty spowodowania katastrofy w ruchu lądowym

Mężczyzna nie przyznał się do winy. Za zarzucany mu czyn grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Prokuratura Okręgowa w Szczecinie, która prowadzi tę sprawę, będzie domagała się tymczasowego aresztu dla kierowcy.

W karambolu na A6 zderzyło się w sumie siedem samochodów osobowych i jeden samochód ciężarowy. W wyniku wypadku śmierć na miejscu poniosło sześć osób, w tym pięcioosobowa rodzina, podróżująca jednym z aut. Łącznie w wypadku uczestniczyło 22 osób.

Więcej o:
Komentarze (137)
Wypadek pod Szczecinem. Zarzut spowodowania katastrofy w ruchu lądowym dla kierowcy tira
Zaloguj się
 • jaszmije_smukwijne

  Oceniono 21 razy 21

  Troje dzieci, matka, babka. Ojciec nie jechał tym samochodem. Nie potrafię sobie wyobrazić, jakie to piekło dla niego.

 • equinox1976

  Oceniono 19 razy 19

  Niezachowanie odległości. A to akurat wśród kierowców tirów nagminne. jadą na plecach osobówki i dziwią się że ten z przodu osmiela się hamować lub zwalniać przed przejazdem kolejowym. kiedy ci ludzie nauczą się że to oni mają zachować odstęp a nie ja mam uciekać na 200m od ich maski z tyłu?

 • zelenyles

  Oceniono 21 razy 19

  jakim prawem on jechał w ten dzień takim samochodem jak właśnie w tym dniu obowiązywał zakaz do godz. 22.00 poruszania się właśnie takimi stertami złomu ??? !!!

 • andrzej.bak

  Oceniono 16 razy 16

  5 osobowa rodzina....to jest po prostu przerażające....

 • sylenth

  Oceniono 14 razy 14

  6 osób - po 2 lata za kazdą, nagłośnić wyrok, żeby inni tirmeni, potrafiący oglądać seriale podczas jazdy ogarneli się i przestali walic w osobówki

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 16 razy 14

  A firma dla której pracował ten kierowca ma jakieś pomysły?

 • alicel50

  Oceniono 13 razy 13

  Jazda na zderzaku - polskie przekleństwo na autostradach!
  I to nie tylko Tiry.

 • zdziwiony6

  Oceniono 12 razy 10

  Nic już nie przywróci życia ofiarom tego wypadku ale być może bedzie to przestroga, która wprowadzi trochę rozsądku do umysłów kierowców TIR-ów. Niestety bardzo często widuję, że jeżdżą jak szaleńcy. Nadmierna prędkość, wymuszanie pierwszeństwa, poganianie światłami, zajeżdżanie drogi, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych itp.

 • facet171

  Oceniono 7 razy 7

  Przecież przyczyna jest oczywista, patrzył w komórkę, bo bez komórki nie istnieje. Matołki to rozumieją przecież, bo sami mają tak samo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX