Wrocław. Nożownik zaatakował księdza przed kościołem. Napastnik został zatrzymany

Przed kościołem we wrocławskiej dzielnicy Ostrów Tumski doszło do ataku na księdza Ireneusza Bakalarczyka. 57-letni napastnik ugodził duchownego nożem. Sprawca został zatrzymany, ksiądz trafił do szpitala. Jak podaje Informacyjna Agencja Radiowa, życiu duchownego nie zagraża niebezpieczeństwo.
Zobacz wideo

Do ataku doszło ok. godz. 7 przed kościołem Najświętszej Marii Panny na Piasku w dzielnicy Ostrów Tumski we Wrocławiu. Ks. Ireneusz Bakalarczyk, który szedł w kierunku świątyni, został zaatakowany przez 57-letniego napastnika, który ugodził go nożem. Nie udało nam się uzyskać informacji, czy był to jeden, czy raczej więcej ciosów.

Wrocław. Nożownik zaatakował ks. Ireneusza Bakalarczyka

Jak dowiedział się portal Gazeta.pl, mężczyzna miał przed atakiem przez chwilę rozmawiać z duchownym.

Napastnik został zatrzymany przez policję, na razie nie wiadomo, jaki był jego motyw. - Możemy z dużą dozą prawdopodobieństwa powiedzieć, że nie był to atak personalny na konkretnego księdza, tylko był to atak na człowieka w sutannie. Po raz kolejny mamy bardzo namacalny, niestety bardzo bolesny dowód na to, że język nienawiści, hejt, lekceważenie tego w przestrzeni publicznej może się kończyć tragicznie - mówił w rozmowie z Radiem ZET rzecznik Archidiecezji Wrocławskiej ks. Rafał Kowalski.

Duszpasterstwo Wiernych Tradycji Łacińskiej w Archidiecezji Wrocławskiej, w którym posługę pełni ksiądz Bakalarczyk, poinformowało Informacyjną Agencję Radiową, że kapłan ma uraz płuca. Duchowny trafił na salę operacyjną. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Ks. Ireneusz Bakalarczyk urodził się we Wrocławiu w 1971 r. Święcenia prezbiteratu przyjął w 1997 r. Jest doktorem teologii.

Więcej o: