Kierowca ciężarówki z karambolu na A6 zatrzymany. Możliwy zarzut "spowodowania katastrofy"

Policja zatrzymała mężczyznę, który kierował ciężarówką uczestniczącą w karambolu na autostradzie A6 pod Szczecinem. Zginęło w nim 6 osób.

W karambolu na A6 pod Szczecinem zginęło 6 osób, a 4 trafiły do szpitali z obrażeniami. Łącznie w wypadku, do którego doszło około 13.00, uczestniczyło więcej osób, ale część z nich nie wymagała hospitalizacji. 

Po wypadku na A6 auta stanęły w płomieniach. - Słyszałem krzyki ludzi, którzy już się palili - relacjonował jeden ze świadków. 

Karambol na A6 pod Szczecinem. Kierowca ciężarówki w rękach policji

Ewelina Sierzchuła ze szczecińskiej policji przekazała, że zatrzymano kierowcę ciężarówki. Wstępnie zapadła decyzja o treści zarzutu dla tego kierowcy. Dotyczy on spowodowania katastrofy w ruchu lądowym.

Na miejscu karambolu na A6 jeszcze wieczorem pracowali policjanci ustalający przyczyny wypadku. Przyjechał też prokurator.

Służby po 20.00 podały, że przywrócono przejezdność na trasie w kierunku Szczecina.

Więcej o:
Komentarze (101)
Szczecin. Policja zatrzymała kierowcę ciężarówki uczestniczącej w karambolu na A6
Zaloguj się
 • morgenroth

  Oceniono 69 razy 51

  Czas najwyższy wziąć się za troglodytów, którzy powożą kilkudziesięcioma tonami bezmyślności, chamstwa i braku szacunku dla pozostałych uczestników ruchu

 • patriot.wr

  Oceniono 49 razy 39

  W Anglii policjanci patrolują drogi nieoznakowanymi ciągnikami siodłowymi bez naczep, czy też innymi ciężarowymi, naszpikowanymi kamerami ze wszystkich stron, zrównuje się na drodze z takim TIR-em i nagrywa jego zachowanie, jak rozmawia przez telefon, czy ogląda filmy, czy je i przekazuje takiego do oznakowanego radiowozu, który zatrzymuje go i reszta wiadomo.

 • zalogujsie00

  Oceniono 27 razy 27

  Współczuję rodzinom, straszna tragedia. To miejsce i organizacja ruchu jest szczególnie wredne, bo za wzniesieniem nic nie widać. A kilometr dalej jest zwężenie na budowanym odcinku i każdy gna by być bardziej pierwszy. Potworne to co się zdarzyło.
  Chciałbym zwrócić uwagę na jedną rzecz. Nie tak dawno gdy doszło do wypadków starszych samochodów one nie płonęły i nie zapalały się jak zapalniczki. Teraz mamy nowy specyfik w układach klimatyzacji, które po zderzeniu są tak łatwopalne, a w połączeniu z wodą w wysokiej temperaturze tworzą potwornie żrący kwas. Nowoczesność powinna nam slużyć, ale czasami jest odwrotnie.

 • dvla

  Oceniono 35 razy 17

  jechał szybko ale bezpiecznie , grupa na FB suszą szczecin skutecznie ostrzega przed patrolami policji, Emil walczy w fotoradarami a janosik legalną aplikacją ostrzegającą przed policją, Dziki Kraj

 • smiki48

  Oceniono 29 razy 17

  najwyższa pora aby polska policja wzięła się za łamiących przepisy kierowców Tirow. Praktycznie żaden z nich nie zwalnia w terenie zabudowanym do 50 km/h jeśli nie stoi tam policja albo jest fotoradar. Należy wprowadzić przepis na podstawie którego policja ma prawo na podstawie zapisu tachografu karać mandatami za przekroczenie prędkości. Wystarczy zatrzymać Tira poza terenem zabudowanym i sprawdzić prędkość na ostatnich kilkunastu kilometrach.

 • ladne_sny

  Oceniono 11 razy 11

  a jedyną osobą, która rzuciła się wyciągać ludzi z płonących aut był Ukrainiec, Polacy wyklęci woleli robić foty.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX