Brakuje wody w Skierniewicach. Zwołano sztab kryzysowy. Zakazy dla mieszkańców

Brak wody dotknął w weekend część mieszkańców Skierniewic. W niedzielę rano zebrał się w mieście sztab kryzysowy. Na razie sytuację udało się opanować, ale prezydent miasta apeluje o oszczędzanie wody. Jeśli nie spadnie deszcz, problemy wrócą.
Zobacz wideo

Brak wody w Skierniewicach zaczął być odczuwalny w sobotę. Część mieszkańców nie miała w domach wody, u części ciśnienie w kranach było bardzo niskie. Służby miejskie dostarczały ludziom wodę w 10-litrowych pojemnikach, uruchomiono też 13 ulicznych zdrojów. 

Skierniewice bez wody. Dlaczego?

Skąd problem z wodą? Jak tłumaczą władze, w związku z panującą suszą i wzrostem zapotrzebowania na wodę w upalne dni wyczerpały się jej zapasy w mieście. Prezydent Skierniewic Krzysztof Jażdżyk na swoim Facebooku zamieścił nagranie, w którym tłumaczył, że zużycie wody prawie dwukrotnie wzrosło w krótkim czasie. Apelował, by mieszkańcy w okresie suszy oszczędzali wodę, np. nie myli aut i powstrzymali się od podlewania ogródków. 

Na stronie skierniewickich wodociągów można przeczytać, że "z uwagi na panującą falę upałów oraz wzrost zużycia wody pobieranej z sieci wodociągowych, WPROWADZA ZAKAZ UŻYWANIA WODY DO CELÓW INNYCH NIŻ POTRZEBY SOCJALNO- BYTOWE, a w szczególności do podlewania trawy, podlewania ogródków, podlewania upraw rolnych, mycia samochodów, napełniania basenów przydomowych".

W niedzielę - w związku z tą sytuacją - w Skierniewicach zebrał się sztab kryzysowy. Dostęp wody do basenu miejskiego i do ogródków działkowych został wstrzymany. 

Na razie władze miasta liczą na deszcz, ale prezydent obiecał, że za miesiąc w mieście zostanie oddana nowa studnia głębinowa. Zwiększy ona wydobycie o 200 m w ciągu doby, co powinno rozwiązać problem - ogłosił. 

W niedzielę po południu miasto podało, że sytuacja jest opanowana, ale służby miejskie czuwają i będą dostarczać wodę potrzebującym. Do popołudnia po mieście jeździł beczkowóz. Brak wody można zgłaszać pod specjalnymi numerami telefonów podanymi na stronie miasta: tel. 53104155, tel. 727600990, tel. 609122177 oraz 994. 

W razie większych problemów, miasto rozważa wyłączanie wody w godzinach nocnych. 

Zmiany klimatu dotykają łódzkie

Jak pisała "Gazeta Wyborcza", łódzkie dotkną zmiany klimatu. Obszar jest zagrożony suszą i pustynnieniem - wynika z raportu "Polityka ekologiczna państwa 2030" opracowanego na potrzeby Ministerstwa Środowiska. Problemem jest małe zadrzewienie województwa, nadchodzą też dłuższe okresy bez opadów. "Obszar deficytu wody obejmować będzie znaczną część województwa" - przewidują autorzy raportu. Więcej na stronach łódzkiej "Gazety Wyborczej" >>>

Więcej o:
Komentarze (101)
Skierniewice. Brakuje wody. Zwołano sztab kryzysowy. Zakazy dla mieszkańców
Zaloguj się
 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 46 razy 36

  Eeee tam! Trza wyciąć drzewa które wypijają wodę i przez to Skierniewice nie mają wody. Cały ten lewacki Park Krajobrazowy trzeba wyciąć, położyć kostkę brukową i zrobić Centralny Skierniewicki Zbiornik Narodowy, który będzie gromadził wodę z tego obszaru.
  A na środku ogromny pomnik Marioli od Wielkiej Wody, której zawierzy się miasto i mieszkańców.

 • jahodovy

  Oceniono 41 razy 31

  Ale jak to? Przecież skutki zmian klimatu (który jest wymysłem "lewaków") miały ominąć "naród wybrany".

 • olek_k11

  Oceniono 36 razy 30

  Pan Bóg jest ostatnio lekko skołowany w sprawie dostaw wody. Premier raz modlił się o deszcz a potem o wstrzymanie dostaw deszczu z nieba. Dostawca czyli Pan Bóg już nie co robić, czeka na modlitwę Mateusza.

 • manran

  Oceniono 29 razy 25

  to tylko przedsmak tego, co juz wkrotce czeka Polske, i pewnie duza czesc Europy

 • pisdzielispoleczenstwo

  Oceniono 30 razy 20

  parenascie godzin temu skaczysyny wysmiewaly bojke o wode w Indiach ... no to macie skaczysyny "Indie" ... cepy gotowe?

 • scyplon_afrykanski

  Oceniono 28 razy 20

  Janusz z Grażyna nie będą sobie odmawiali i nikt im nie zabroni napełnić foliowego basenu.

 • ceppisowski

  Oceniono 28 razy 18

  Ciemnocie pisowskiej ze skierniewic trzeba wmowic ze Tusk ukradl im wode.
  90% bedzie za 4 miesiace glosowalo na Pislam

 • freejazzy

  Oceniono 18 razy 16

  Przyzwyczajajcie się.

 • franclajn

  Oceniono 19 razy 15

  Więcej wyngla! Więcej na pińćsetplusy! Więcej na piwo i kiełbasę na grilla!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX