Karambol na A6 koło Szczecina. "Słyszałem krzyki ludzi, którzy już się palili"

W karambolu na A6 koło Szczecina zginęło sześć osób, a kilkanaście zostało rannych. - Koło mnie od razu powstał pożar, słyszałem krzyki ludzi, którzy już się palili. Ja zdołałem z rodziną uciec przez okno - opowiadał TVP Info jeden z uczestników wypadku.

Po karambolu, do którego doszło na autostradzie A6 w okolicy Szczecina, wciąż trwają utrudnienia w ruchu. Pomiędzy węzłem Szczecin Kijewo a węzłem Szczecin Dąbie zderzyło się sześć samochodów osobowych i ciężarówka, niektóre z aut się zapaliły.

W wypadku na A6 zginęło sześć osób, kilkanaście zostało rannych. Łącznie - jak podały służby - uczestniczyło w nim 22 osoby.

Reporter TVP Info rozmawiał z jednym z uczestników wypadku, panem Tomaszem, którego auto spłonęło. Mężczyzna jechał na wczasy z żoną i trojgiem dzieci, stali akurat w korku, gdy ciężarówka wjechała w stojące samochody.

Koło mnie od razu powstał pożar, słyszałem krzyki ludzi, którzy już się palili. Ja zdołałem z rodziną uciec przez okno. Samochód spalony, rzeczy spalone

- opowiadał uczestnik karambolu na A6.

Karambol na A6. Zatrzymano kierowcę ciężarówki

Śledczy mają ustalić, jak doszło do wypadku. Policja podała wstępnie, że samochód ciężarowy uderzył w auto przed nim. - Siła uderzenia spowodowała, że pojazdy kolejno uderzały w auta poprzedzające - tłumaczyła w TVN24 Mirosława Rudzińska z KWP w Szczecinie. Policja ma kilka hipotez, m.in. dotyczącą tego, że do karambolu przyczyniła się nadmierna prędkość. 

Wieczorem TVP Info podała, że zatrzymano kierowcę ciężarówki i że jedną z ofiar karambolu był obywatel Niemiec. W wypadku uczestniczyły dwa samochody na niemieckich numerach.

Więcej o:
Komentarze (174)
Szczecin. Karambol na A6. Świadek wypadku: Słyszałem krzyki ludzi, którzy już się palili
Zaloguj się
 • Marek Barański

  Oceniono 57 razy 57

  Z przerażeniem słucham czasami opowieści moich znajomych tirowcow,kiedy opowiadam im , że widzalem ich kolegów spokojnie piszących SMS-y podczas prowadzenia kilkudziesięciotonowego tira,spoko gościu,wielu z nich w trakcie jazdy ogląda ulubione filmy i seriale.No coments.Wyrazy współczucia dla rodzin ofiar karambolu.Drogówko!Do roboty!

 • antropoid

  Oceniono 70 razy 48

  Polakom nie trzeba podsyłać terrorystów. Sami się wybiją - autami.

 • hd52

  Oceniono 43 razy 43

  Problemy naszych kierowców widzę dwa: gadulstwo przez komórki i brak dostatecznego dystansu do pojazdu poprzedzającego. O nadmiernej prędkości nie piszę bo to choroba zakaźna w Polsce, od robotnika do premiera.

 • soso_soso

  Oceniono 44 razy 36

  W sobotę rano jechałem obwodnicą Stargardu Szcz.. kiedy droga expresowa się kończy jest ograniczenie do 70 km/h przez jakieś 1000 m. TIR za mną zbliżył się na kilka metrów, mrugał światłami i trąbił. I to niby zawodowy kierowca. Bardzo źle jeździ się na polskich drogach gdzie większość kierowców jeździ za szybko i wyprzedza niebezpiecznie, często na ciągłej.

 • takito.ataki

  Oceniono 41 razy 31

  Drogi z XXI wieku, auta z XX a mentalność kierowców z początków XIX czyli chłopa pańszczyźnianego.
  Dlatego też każdy egzamin na prawo jazdy powinien być uzupełniony testami IQ, a poziom poniżej 110 powinien dyskwalifikować

 • misiek12321

  Oceniono 26 razy 26

  Mam nadzieję że się TIR owcomnw końcu ktoś do d.. dobierze. To co te gnoje robią prowadząc tak ciężki pojazd jest totalnie chore.

 • monopol

  Oceniono 28 razy 26

  Nie wypowiadam się o tym wypadku, będzie śledztwo - ustalą przyczyny. Ale generalnie w Polsce jeździ się za szybko i bez szacunku do innych użytkowników drogi. Wypadałoby coś z tym w końcu zrobić. Wyrazy współczucia dla rodzin ofiar.

 • cedet

  Oceniono 29 razy 23

  Tirowcy przez LUBLIN przejeżdżają 80 pomimo, że obowiązuje 70, a dla nich 50!!!!!!!!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX