Mieszkańcy zablokowali tory i zepsuli VIP-om huczny wjazd. Prezydent Lubina chce "solidnego batożenia"

Miała być wielka feta z okazji powrotu pociągów do Lubina, ale zabawę przyćmił protest lokalnych mieszkańców. W Raszówce zablokowali oni tory, protestując przeciwko wykluczeniu miejscowości z rozkładu jazdy. Prezydent Lubina stwierdził, że "ukradziono pociąg", a sprawca zostanie odnaleziony i "solidnie wybatożony".
Zobacz wideo

Lublin szykował się na wielką fetę z okazji powrotu lokalnych pociągów Kolei Dolnośląskich. 8 czerwca przy Dworcu Kolejowym wystąpiła Sarsa, imprezę prowadził Krzysztof Ibisz. Częścią wydarzenia miał być uroczysty wjazd pociągu Kolei Dolnośląskich. Ostatecznie jednak gwóźdź sobotniego wieczoru po prostu się nie pojawił. Wszystko za sprawą mieszkańców gminy Lubin, głównie z Raszówki, ale też z Gorzelina czy Chróstnika, którzy protestują przeciwko pominięciu ich miejscowości w nowym rozkładzie. Właśnie w Raszówce zablokowali przejazd pociągu, którym lokalni politycy mieli wjechać do Lubina.

"Patrz, synku, to jest pociąg", "chcę jechać na studia"

Protestujący przeciwko transportowemu wykluczeniu stanęli na przejeździe kolejowym, na miejscu pojawili się też policjanci. Poza transparentami z nazwami miejscowości, które zostały pominięte na trasie Lubin-Legnica, mieszkańcy mieli m.in. hasła "Chcę jechać na studia", "Chcę jechać do szkoły", "Stop wykluczeniu", "Patrz, synku, to jest pociąg".

Policjanci siłą zabierali mieszkańców z torów, ostatecznie przejazd odblokowano i kilka pociągów tą trasą pomknęło, ale VIP-owski został odwołany.

Dlaczego aż tak ostro miejscowi postanowili dochodzić swoich praw? PKP wyremontowało cztery przystanki na trasie Legnica-Lubin (Rzeszotary, Raszówka, Gorzelin i Chróstnik), ale nie zatrzyma się na nich żaden pociąg - opisuje "Gazeta Wrocławska". 9 czerwca wszedł nowy rozkład jazdy, pominięto w nim wspomniane przystanki mimo tego, że pociąg i tak przez nie przejeżdża.

 

Prezydent Lubina: Ukradziono nam pociąg. Wybatożymy sprawcę

Branżowy portal Rynek-kolejowy.pl i lokalne media wskazują, że powód pominięcia miejscowości pod Lubinem to efekt sporu między prezydentem Lubina a wójtem. Teraz mieszkańcy gminy będą zapewne jeszcze mniej przychylnym okiem patrzeć na działania prezydenta Roberta Raczyńskiego, który stwierdził, że... ich wybatoży.

Niestety mam dwie wiadomości: jedna to jest smutna. Proszę państwa, ukradziono nam pociąg. W pociągu były też wszystkie lampy, w związku z tym nie możemy państwu wspaniałego, pięknego, przedstawienia świetlnego pokazać. Ale mam też dobrą wiadomość: my znajdziemy tego, który ukradł go, solidnie wybatożymy i obciążymy go kosztami tego koncertu

- mówił Raczyński, cytowany przez portal e-legnickie.pl.

Mieszkańcy gminy Lubin wywalczyli sobie jednak deklarację wicemarszałka województwa, że w poniedziałek do PLK trafi wniosek o zmianę rozkładu jazdy pociągów tak, by uwzględniały pominięte miejscowości.

Warto nadmienić, że 9 czerwca, w niedzielę, pociągi na tej linii poruszały się bez problemu.

Więcej o:
Komentarze (96)
Dolnośląskie. Mieszkańcy zablokowali kolej. Prezydent Lubina chce ich "batożyć"
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 66 razy 56

  Coś słabo pisiorom wychodzi ta walka z wykluczeniem komunikacyjnym. To zdaje się było w piątce kurdupla. A i propaganda słabo wychodzi. Miała być feta jak za gierka a tu klops. Skoro Kaczor firmuje piątkę swoim nazwiskiem to pretensje do niego.

 • vanad48

  Oceniono 45 razy 41

  Raczyński to PiS samorządowiec, z wieloma zarzutami....obrzydliwa postać !

 • lesnojeziorska

  Oceniono 43 razy 35

  Trzeba przyznać, PiS dotrzymuje obietnic. Miała być Polska w ruinie. I jest Polska w ruinie.

 • eclipse23

  Oceniono 47 razy 31

  na chybił trafił ,.. ten prezydent to pisowski człekokształtny katolicki bydlak

 • panna.mela.konfacela

  Oceniono 25 razy 25

  Czy kto jest w stanie zacytować jakiś równie subtelny przekaz do narodu z czasów postalinistycznej PRL? Tak dla porównania?

 • miszka_szyfman

  Oceniono 23 razy 23

  Myślę że niedługo publiczne batożenie wejdzie do kar stosowanych.

 • batura3

  Oceniono 26 razy 22

  Brawo - to sie nazywa samorząd pissowskie matołki")))

 • hipokryzja

  Oceniono 24 razy 18

  Grzegorz Braun jest prezydentem tego miasta?😂

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 21 razy 17

  Reaktywowana linia zamiast kończyć się ślepo w Lubinie powinna dojść do Rudnej na magistrali odrzańskiej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX