Parada Równości w Warszawie. Tęczowy marsz przeszedł ulicami stolicy [ZDJĘCIA]

Parada Równości w Warszawie ruszyła o godzinie 15. Uczestnicy przeszli przez centrum miasta, do Trasy Łazienkowskiej i zakończyli marsz na ul. Emilii Plater. W tym roku po raz pierwszy prezydent miasta objął patronat nad Paradą Równości. Ratusz podał już swoje szacunki co do liczby uczestników.
Zobacz wideo

Parada Równości ruszyła w sobotę o g. 15 ulicami Warszawy. Uczestnicy rozpoczęli marsz na skrzyżowaniu ulic Świętokrzyskiej i Marszałkowskiej, w okolicach metra Świętokrzyska. 

Parada Równości w Warszawie 2019 - trasa

Parada przeszła trasą: Marszałkowska - pl. Konstytucji - L. Waryńskiego - Trasa Łazienkowska - al. Niepodległości - T. Chałubińskiego - Al. Jerozolimskie - Emilii Plater. 

Trasę Parady Równości można było zobaczyć na Google Maps, gdzie zaznaczona była na kolorowo. Na paradzie pojawiła się też ekipa pracowników Google.

TRASA PARADY RÓWNOŚCI W WARSZAWIE - LINK DO MAPY GOOGLE >>>

Parada RównościParada Równości Google Maps

Rafał Trzaskowski na Paradzie Równości 2019 w Warszawie

W tym roku po raz pierwszy patronat nad marszem objął prezydent miasta. Sam Rafał Trzaskowski pojawił się na paradzie. To właśnie on otworzył tegoroczny pochód i powiedział kilka słów. - Nie każdy musi chodzić na Paradę Równości, ale każdy powinien szanować prawa mniejszości - to jest niesłychanie istotne - mówił Trzaskowski.

Ile osób wzięło udział w tegorocznej Paradzie Równości? Ratusz mówi o 47 tysiącach uczestników, organizatorzy o 80 tysiącach i 8-kilometrowym pochodzie - podał rzecznik urzędu miasta Kamil Dąbrowa. Policja, którą pytaliśmy uczestników, na razie nie podała swoich danych. 

W galerii na górze artykułu dodajemy zdjęcia z Parady Równości 2019. 

Parada Równości

Parada Równości w Warszawie to największa w Polsce impreza tego typu, której celem jest szerzenie idei wolności, równości i tolerancji. Organizowana jest od 2001 roku. Początkowo była to niewielka manifestacja, dziś gromadzi setki osób. 

Więcej o: