Saryusz-Wolski wrzuca zdjęcia porównujące Tuska i Hitlera. "Totalny upadek w jesieni życia"

Europoseł PiS Jacek Saryusz-Wolski został skrytykowany za udostępnienie na Twitterze zdjęcia (które później usunął) z porównaniem Donalda Tuska do Adolfa Hitlera. "Obniżył do zera loty w polityce" - komentują ludzie.
Zobacz wideo

Jacek Saryusz-Wolski został w ostatnich wyborach wybrany na kolejną kadencję w Parlamencie Europejskim. Jednak w poprzednich wyborach był kandydatem PO, a teraz - PiS. W czasie kadencji zmienił barwy, a nawet wystartował przeciwko Donaldowi Tuskowi jako kandydat na stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej. Jednak  Saryusz-Wolski i zgłaszający kandydaturę rząd Beaty Szydło przegrali głosowanie 27 do 1.

W piątek polityk udostępnił na Twitterze grafikę, którą zamieścił tam inny użytkownik. Jest na niej kilka zdjęć gestykulującego Adolfa Hitlera i porównane do nich zdjęcia Tuska, który wykonuje podobne gesty. "Zbyt podobne, by spać spokojnie" - napisał Saryusz-Wolski. Później usunął wpis, a w kolejnym atakował krytyków przytaczając słowa Donalda Tuska, który pytał, czy m.in. spór z Ukrainą i izolacja w UE to "strategia PiS czy plan Kremla". "I to jest dla totalnych OK, lajkują. Kali, Kalemu...) - napisał. Ten post także zniknął.

Wpis Jacka Saryusza-Wolskiego na TwitterzeWpis Jacka Saryusza-Wolskiego na Twitterze Fot. twitter.com/JSaryuszWolski

Wpisy europosła spotykały się z krytyką innych osób na Twitterze. "Jak jednym wpisem wykreślić się z grona ludzi cywilizowanych" - napisał dziennikarz Grzegorz Łaguna. "A tymczasem Jacek Saryusz-Wolski z obsesji na punkcie Tuska obniżył do zera loty w polityce" - napisał Kamil Waszkiewicz.

"Saryusz-Wolski wrzuca do sieci grafikę zestawiające D. Tuska z Hitlerem. Musi być dumny ze swojej inteligencji i mądrości... Totalny upadek obyczajów w jesieni życia" - skomentował poseł PO Marcin Kierwiński.

Saryusz-Wolski już wcześniej w kontrowersyjny sposób używał frazy "Zbyt podobne by spokojnie spać". W 2017 roku w taki sposób porównał zdjęcie, na którym Tusk przytula swojego psa, do zdjęcia Władimira Putina z psem. Po wyborach zamieścił mapę miejsc, gdzie stacjonowała armia radziecka w Polsce z sugestią, że tam więcej głosów zdobyła opozycja. W kwietniu porównał zdjęcie Parlamentu Europejskiego (do którego wybiera się na kolejną kadencję) do obrazu "Wieża Babel". "Zbyt podobne by..." - napisał.

Więcej o:
Komentarze (506)
Saryusz-Wolski udostępnił zdjęcie z porównaniem Tuska do Hitlera
Zaloguj się
 • jac_l_w

  Oceniono 131 razy 117

  Kiedyś dziwiłem się, że temu panu w PO nie powierzano bardziej odpowiedzialnych stanowisk. Teraz to rozumiem. Widocznie rozpoznano w nim zawistnego kretyna dużo wcześniej, niż nastąpiło ogłoszenie tego faktu przez samego zainteresowanego. Nie wiem tylko, czy nazywając go zawistnym kretynem nie obrażam empatii zawistników i inteligencji kretynów.

 • marc.pl

  Oceniono 111 razy 95

  Dość tego - Tusk powinien tej parszywej grubej świni dać po prostu z liścia w ten obrzydliwy pysk.

 • batura3

  Oceniono 89 razy 79

  Piss to jednak stan umyslu - a właściwie jego braku::)))
  Ale aż tak się zeszmacić??

 • dzaga41

  Oceniono 79 razy 69

  Uważam,że pan Tusk powinien wystąpić na drogę sądową. I nie ma co mówić ,że się nie będzie zniżał do poziomu Wolskiego. Należy wreszcie dać nauczkę chamowi i obrzydliwemu indywiduum.

 • lesnojeziorska

  Oceniono 76 razy 64

  Skumał się z pisobolszewią, musi szorować po dnie, by dorównać standardom towarzyszy.

 • PAWEŁ WRAŻEŃ

  Oceniono 50 razy 42

  Żenujący facet wydawałoby się z wiekiem nabiera się
  rozumu ale jak widać nie dotyczy to wszystkich a wypowiedzi tego pana świadczą o nim jak najgorzej
  i dyskredytuja go w oczach społeczeństwa smutne..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX