Andrzej Godlewski nie żyje. Dziennikarz i publicysta miał 49 lat

Zmarł Andrzej Godlewski. Dziennikarz telewizyjny i publicysta, były zastępca szefa telewizyjnej Jedynki, miał 49 lat. Walczył z chorobą nowotworową.

"Dziś w nocy odszedł Andrzej Godlewski. Wspaniały Dziennikarz i Człowiek. Andrzeju, dziękuję za Twoją mądrość i przyjaźń! Dzielnie walczyłeś w ostatnich latach o zdrowie. Twoja Klara może być z Ciebie bardzo dumna! Odpoczywaj w spokoju! Do Zobaczenia!" - napisał na Twitterze dziennikarz i były korespondent TVP w Niemczech Marcin Antosiewicz.

Andrzej Godlewski publikował m.in. we "Wprost", "Newsweeku" i "Rzeczpospolitej". Był szefem działu publicystki w TVP za prezesury Jana Dworaka. Komentował sprawy międzynarodowe, był także m.in. współautorem poradników - Miliony dla Polski. Czyli jak zdobyć unijne dotacje oraz Pieniądze za darmo. W latach 2011- 2016 jako zastępca redaktora naczelnego TVP1 odpowiadał za audycje publicystyczne i społeczne. W 2011 wspólnie z Dorotą Gawryluk prowadził debatę dziennikarzy z Jarosławem Kaczyńskim, zrealizowaną przez TVP i Polsat

Więcej o: