Strażacy ugasili pożar Warsaw Hub. Trudna akcja grupy ratownictwa wysokościowego

Całą noc trwało gaszenie pożaru Warsaw Hub. Ogień na budowie wieżowca na warszawskiej Woli pojawił się późnym wieczorem. Płomienie zajęły sześć kondygnacji ponad 100 metrów nad ziemią. Żaden ze strażaków ani pracowników budowy nie został ranny.
Zobacz wideo

Pożar na budowie wieżowca Warsaw Hub przy Rondzie Daszyńskiego w Warszawie został ugaszony. Rano poinformował o tym dziennikarzy Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej. Generał brygadier Leszek Suski powiedział, że w akcji gaśniczej uczestniczyło 130 strażaków. Dodał, że o godzinie 1.30 pożar został zlokalizowany, a około 5.15 nastąpiło całkowite ugaszenie.

Suski dodał, że podczas akcji konieczne było użycie specjalistycznego sprzętu. Chwalił pracę, którą wykonali strażacy z grupy ratownictwa wysokościowego. Ponieważ na najwyższych piętrach zniszczona została prowizoryczna klatka schodowa, musieli inaczej dostać się na kolejne kondygnacje. Komendant podkreślił, że podczas akcji nie został ranny żaden strażak. Nic się nie stało także pracownikom pracującym na budowie, którzy spali w pobliskich kontenerach.

RMF FM podaje, że pomimo ugaszenia pożaru w okolicy wieżowca wciąż są utrudnienia dla kierowców. Fragment ulicy towarowej jest zamknięty dla ruchu.

W czasie pożaru spaliły się drewniane stemple, którymi zabezpieczone były najwyższe kondygnacje. Po ugaszeniu ognia strażacy zabezpieczyli budowę dodatkowymi stemplami, by nie doszło do zawalenia konstrukcji. - Budynek jest w dobrym stanie - dodał komendant straży. 

Warsaw Hub. Pożar na najwyższych piętrach

Płomienie objęły kondygnacje od 27. do 32. 120-metrowego wysokościowca Warsaw Hub. Paliły się zewnętrzne instalacje, w tym rusztowanie oraz siatki zabezpieczające. Płonące elementy spadały na ziemię, powodując zagrożenie dla materiałów składowanych na dole i łącznika z budowanym obok innym wysokościowcem. Nie było potrzeby ewakuacji okolicznych mieszkańców. Byłoby to niezbędne tylko w sytuacji, gdyby większe elementy budynku zaczęły spadać na ziemię.

Policjanci wspólnie ze Strażą Miejską zabezpieczali okolice Warsaw Hub.

Więcej o: