Nauczyciele z Piotrkowa upili się na szkolnej wycieczce. Pod opieką mieli 30 uczniów

Wycieczka 34 dzieci ze szkoły podstawowej w Piotrkowie Trybunalskim zakończyła się dwukrotną interwencją policji. Powód? Dwóch spośród czworga nauczycieli, którzy mieli pilnować uczniów, spożywało alkohol. Grozi im wydalenie z zawodu.
Zobacz wideo

Sprawę opisuje "Express Ilustrowany". Wycieczka zorganizowana przez Szkołę Podstawową nr 10 w Piotrkowie odbyła się w połowie maja. Dzieci w wieku od 13 do 16 roku życia wraz z czworgiem nauczycieli pojechała do górskiej miejscowości Andrzejówka nad Popradem. W jej trakcie dwóch nauczycieli spożywało alkohol. Jak opisuje portal, zakończyło się to dwukrotną interwencją policji.

Nauczyciele z Piotrkowa upili się na wycieczce

-  W nocy 16 maja, po otrzymanych zgłoszeniach, policjanci z Komisariatu Policji w Muszynie i Komisariatu Policji w Krynicy Zdroju podjęli interwencje i sprawdzili trzeźwość kierownika i opiekunów wycieczki na terenie jednego z ośrodków wypoczynkowych w gminie Muszyna - mówi portalowi asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak z policji w Nowym Sączu. - Jedna z nietrzeźwych osób miała około 1,5 promila alkoholu w organizmie, druga ponad pół promila - dodaje.

Na miejsce pojechała dyrektor placówki, zadanie pilnowania uczniów przekazano innym nauczycielom. Postępowanie pod kątem podejmowania czynności służbowych po spożyciu alkoholu bada policja. Sprawą zajmuje się też rzecznik dyscyplinarny w Łodzi. Po zebraniu materiałów komisja może zdecydować o ukaraniu nauczycieli naganą, zwolnieniem z pracy, zakazem pracy w zawodzie przez trzy lata, a także wydaleniem z zawodu.

Więcej o:
Komentarze (170)
Nauczyciele z Piotrkowa upili się na szkolnej wycieczce. Pod opieką mieli 30 uczniów
Zaloguj się
 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 57 razy 39

  A skąd wiadomo że byli w pracy? Może byli już po pracy?
  W Polsce kodeks pracy przewiduje pracę 24 godziny na dobę? Kilka dni pod rząd? Z dziećmi?

 • narcystycznykanibal

  Oceniono 37 razy 29

  za moich czasów też pili ( zresztą i my też popijaliśmy jako 15 latkowie ) ale nikt nie donosił . pokolenie donosicieli .....

 • ilenka50

  Oceniono 32 razy 24

  No po prostu dramat. Dwóch z czterech nauczycieli wypiło w nocy, gdy uczniowie spali. Szok i niedowierzanie.

 • jakapral

  Oceniono 25 razy 23

  Zaraz. Przecież może mieli przerwę w pracy. Dorosłym w czasie wolnym nie wolno wypić zimnego piwka? Dlaczego uważacie, że mają pracować 24 godz. na dobę. To nie jest zgodne z przepisami. W wielu zawodach jest tak, że po 12 godz należy się 24 godz. odpoczynku.

 • atmt

  Oceniono 21 razy 21

  Przecież było dwóch trzeźwych, jeden pół promila czyli nic, a ostatni sobie trochę walnął, ale sorry. 24h na dobę się nie pracuje. Gdyby wszyscy mieli po półtora to rozumiem, ale tak to problem z doopy..

 • jubi1974

  Oceniono 27 razy 21

  ojtam, ojtam, niektórzy posłowie np E. kruk głosują po pijaku co ma skutek dla całego kraju

 • bjuras

  Oceniono 22 razy 20

  A nie można ich przenieść na inną parafię?

 • zec

  Oceniono 31 razy 19

  Jak chodziłem do szkoły, to na każdej wycieczce nauczyciele pili i co? Wychowali nas na porządnych ludzi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX