Marek Falenta wydany Polsce. Jeszcze dziś może wylądować w Warszawie

Marek Falenta został wydany polskim służbom i najprawdopodobniej jeszcze dziś wyląduje w Warszawie - donosi RMF FM. Biznesmen skazany w aferze podsłuchowej ukrywał się w Hiszpanii. Wydano za nim Europejski nakaz Aresztowania, a na początku kwietnia polskie służby zatrzymały go w Walencji.
Zobacz wideo

Marek Falenta został skazany w tzw. aferze podsłuchowej na dwa i pół roku więzienia. Biznesmen skazany za nagrywanie na zlecenie rozmów polityków PO i PSL w warszawskich restauracjach dotychczas nie odsiedział swojej kary, bo ukrywał się poza granicami kraju, m.in. w Hiszpanii. Polska policja poszukiwała go przez prawie dwa miesiące. Ostatecznie - po wydaniu za nim listu gończego, a także Europejskiego Nakazu Aresztowania - Falenta został zatrzymany 5 kwietnia w Walencji. Podczas zatrzymania stawiał opór - policja opisywała, że wszedł na barierki i groził skokiem z 9.piętra.

Falenta w drodze do Polski? RMF: Jeszcze dziś wyląduje w Warszawie

Z ustaleń RMF FM wynika, że Marek Falenta został wydany polskiemu wymiarowi sprawiedliwości i jest już w drodze do kraju. Najprawdopodobniej jeszcze dziś wyląduje w Warszawie, a docelowo trafi do zakładu karnego, gdzie ma odsiedzieć swoją karę.

Od momentu zatrzymania Falenta przebywał w areszcie. Podczas rozprawy przed hiszpańskim sądem biznesmen sprzeciwił się ekstradycji do Polski. Sprawiło to, że - zgodnie z międzynarodowymi procedurami - moment jego sprowadzenia do kraju został wydłużony. 

Więcej o: