Burze nie odpuszczają. Ulewy z gradem przejdą środkiem Polski. Wydano ostrzeżenia

Burzowy front może przynieść intensywne opady deszczu i gradobicia w centralnej i południowej części kraju. W kolejnych godzinach będzie przesuwał się na wschód. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne.
Zobacz wideo
Zobacz wideo

Od godziny 14:00  7 czerwca obowiązywać będą ostrzeżenia meteorologiczne I stopnia przed burzami z gradem. Alerty wydane przez IMGW dotyczą województw: pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskim, mazowieckiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, podkarpackiego, małopolskiego oraz śląskiego. Burze, gradobicia i intensywne opady deszczu mogą występować tam aż do późnego wieczora.

Pogoda. Deszcz i grad przetaczają się przez Polskę. Ostrzeżenia IMGW i RCB

O możliwości wystąpienia niebezpiecznych burz przypomina Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, które informuje, że lokalnie wiatr może osiągnąć prędkość do 90 km/h, a opady sięgną 40 mm. RCB upomina także tych, którzy szukają ochłody w wodzie. Tylko wczoraj w Polsce utopiły się dwie osoby.

Meteorolodzy prognozują, że burze z gradem przetoczą się przez Polskę także jutro. Na 8 czerwca IMGW wydał ostrzeżenia meteorologiczne I stopnia dla 12 województw. Jedynymi województwami, którym jutro nie będą zagrażać burze, są województwa: zachodniopomorskie, lubuskie, dolnośląskie oraz opolskie. 

Więcej o: