Burze nie odpuszczają. Ulewy z gradem przejdą środkiem Polski. Wydano ostrzeżenia

Burzowy front może przynieść intensywne opady deszczu i gradobicia w centralnej i południowej części kraju. W kolejnych godzinach będzie przesuwał się na wschód. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne.

Od godziny 14:00  7 czerwca obowiązywać będą ostrzeżenia meteorologiczne I stopnia przed burzami z gradem. Alerty wydane przez IMGW dotyczą województw: pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskim, mazowieckiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, podkarpackiego, małopolskiego oraz śląskiego. Burze, gradobicia i intensywne opady deszczu mogą występować tam aż do późnego wieczora.

Pogoda. Deszcz i grad przetaczają się przez Polskę. Ostrzeżenia IMGW i RCB

O możliwości wystąpienia niebezpiecznych burz przypomina Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, które informuje, że lokalnie wiatr może osiągnąć prędkość do 90 km/h, a opady sięgną 40 mm. RCB upomina także tych, którzy szukają ochłody w wodzie. Tylko wczoraj w Polsce utopiły się dwie osoby.

Meteorolodzy prognozują, że burze z gradem przetoczą się przez Polskę także jutro. Na 8 czerwca IMGW wydał ostrzeżenia meteorologiczne I stopnia dla 12 województw. Jedynymi województwami, którym jutro nie będą zagrażać burze, są województwa: zachodniopomorskie, lubuskie, dolnośląskie oraz opolskie. 

Więcej o:
Komentarze (11)
Intensywne opady deszczu i burze z gradem przejdą środkiem Polski. Ostrzeżenie IMGW i RCB
Zaloguj się
 • cob22

  Oceniono 11 razy 11

  Wczoraj prezydent wszystkich prezydentow, gigant madrosci i tytan inteligencji Trump w Paryzu,powiedzial ze zmiany kilmatu nie ma. Z tego powodu my w Polsce problemow klimatycznych tez nie dopuszczamy.

 • krzysiek_opole

  Oceniono 5 razy 5

  Ciekawe zjawiska pogodowe można pooglądać w różnych rejonach kraju poprzez kamerki webowe, ciekawa sprawa, polecam szczególnie www.spotcameras.com , teraz są już kamery o naprwade niesamowitym obrazie, również nocą.

 • 0apud0

  Oceniono 5 razy 3

  Czyli standard, ładny tydzień, w weekend burze z gradem, i od poniedziałku znowu ładnie :)

 • antygronkowiec

  Oceniono 3 razy -3

  Strachy na lachy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX