Oberwanie chmury w Gorzowie Wielkopolskim. Zalane samochody, ponad metr wody na ulicach

Zalane ulice, podtopione piwnice, zatopione do połowy samochody - takie są skutki ulewy, która przeszła nad Gorzowem Wielkopolskim w czwartek po południu. Na niektórych ulicach woda miała metr wysokości.
Zobacz wideo

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej Bartłomiej Mądry informował telewizję TVN24, że najwięcej podtopień odnotowano w miejscach położonych niżej, gdzie podczas ulew zawsze zbiera się dużo wody. Podtopione zostały m.in. ulice Jagiełły, 11 Listopada, Wyszyńskiego, Drzymały, Górczyńska, Czereśniowa i Walczaka. Woda wdarła się także do Szkoły Podstawowej nr 21 na ul. Taczaka oraz Szkoły Podstawowej nr 1 przy przy ul. Dąbrowskiego. W ciągu zaledwie dwóch godzin mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego wzywali straż 120 razy - pisze Wirtualna Polska

Intensywne opady deszczu w Gorzowie Wielkopolskim. Wielka woda na ulicach miasta 

Ulewa nad Gorzowem Wielkopolskim rozpoczęła się wczoraj około godziny 19:00. Mieszkańcy miasta i lokalne media relacjonowały jej przebieg i pokazywali skutki intensywnego deszczu w mediach społecznościowych. 

Pogoda. Ulewy, burze i gradobicie. IMGW ostrzega przed trudnymi warunkami atmosferycznymi

Meteorolodzy nie mają dla nas dobrych wieści. Ulewy podobne do tej, która przeszła przez Gorzów Wielkopolski, mogą zdarzyć się dziś także w innych miastach. Burzowy front powoli przesuwa się na wschód, ale silne burze mogą wystąpić dziś także na zachodzie. Tam opady deszczu mogą dochodzić do 40 mm, a miejscami nawet do 50 mm. IMGW prognozuje także burze z gradem, które mogą wystąpić we wschodniej części kraju.

Więcej o:
Komentarze (6)
Gorzów Wielkopolski. Ulewy, zalane samochody, ponad metr wody na ulicach
Zaloguj się
 • endrju1521

  Oceniono 12 razy 4

  Infrastruktóra miejska jest nieważna,

  ważne są rakietki i samolociki za setki miliardów ! ! ! !

  Aha, i jeszcze ze dwa lotniskwce !

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 3 razy 3

  Pambuk gniewa się bo ludzie za mało palą wungla, za mało palą śmieci w domach, nie jedzą bobrów, żubrów, niedźwiedzi i głuszców, nawet rysiom przepuszczą.
  Polacy czyńcie Ziemię poddaną sobie, nie słuchajcie zarazy lewackiej!
  Ino Pis może nas zbawić!

 • kamillwawa

  Oceniono 9 razy -1

  No to przyjadą Turcy z Berlina po auta, które za krótką chwilę odsprzedadzą Polakom jako igły - bo Niemiec prawie nie jeździł tylko dbał meine Kolege.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX