Mamuka K. przyznał się do zamordowania Pauliny D. z Łodzi. Twierdzi, że nie chciał jej zabić

40-letni Gruzin Mamuka K. przyznał się do zabójstwa 28-letniej Pauliny D. z Łodzi - podaje TVN24. Mężczyzna twierdzi jednak, że nie chciał zamordować kobiety. Na początku czerwca podejrzany został przetransportowany do Łodzi z Ukrainy, gdzie ukrył się przed polskim wymiarem sprawiedliwości.
Zobacz wideo

Prokuratura Rejonowa Łódź-Polesie postawiła 40-letniemu Mamuce K. zarzut brutalnego zabójstwa 28-letniej Pauliny D. Jak podaje TVN24, mężczyzna podczas czwartkowego przesłuchania przyznał się do winy, przekonywał jednak śledczych, że nie chciał zabić kobiety. Zdaniem prokuratury tej wersji przeczą obrażenia na ciele ofiary.

Do zabójstwa 28-letniej Pauliny D. doszło 19 października 2018 roku. Łodzianka wyszła z domu i zaginęła. Ciało kobiety zawinięte w foliowe worki odnaleziono tydzień po zaginięciu. Prawdopodobnie kobieta zginęła od ciosów zadanych w szyję nożem. Na ciele, poza ranami kłutymi, zostały stwierdzone ślady pobicia.

Zabójstwo Pauliny D. Mamuka K. w rękach polskiej policji

Mężczyzna został zatrzymany w listopadzie 2018 r. na Ukrainie przy współpracy polskich funkcjonariuszy z policjantami ukraińskimi i gruzińskimi. Sąd Apelacyjny w Kijowie zgodził się na ekstradycję Mamuki K. do Polski. W środę 5 czerwca został przetransportowany do Łodzi.

"Gruzin niemal do końca robił wszystko, aby uniknąć odpowiedzialności w Polsce. Jeszcze w poniedziałek dokonał samookaleczenia, w dniu przylotu był agresywny i stawiał opór ukraińskim policjantom, dlatego też specjalne środki ostrożności, które spowodowały, że podczas konwoju do Łodzi zachowywał się już spokojnie" - informuje Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi.

Więcej o: