A4. Kierowca ciężarówki zmarł przy bramkach. Wieczorne utrudnienia na autostradzie

Autostrada A4 w czwartek wieczorem stanęła w korku z powodu wypadku, do którego doszło w okolicy bramek Wrocław-Karwiany. Kierowca ciężarówki zasłabł i zmarł.
Zobacz wideo

W czwartek około godziny 19 doszło do wypadku na autostradzie A4 w okolicy Wrocławia. Do zderzenia doszło przed bramkami Wrocław-Karwiany w kierunku na Katowice. Ciężarówka uderzyła w bariery i zablokowała drogę. 

A4. Kierowca ciężarówki zasłabł za kierownicą

Jak powiedział nam Łukasz Dutkowiak z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca zasłabł, a ciężarówka otarła się o bariery energochłonne. Kierowcy, którzy widzieli zdarzenie, natychmiast wezwali pogotowie i policję. Oficer prasowy Dutkowiak podał w rozmowie z Gazeta.pl, że na miejsce przyleciał też helikopter LPR. 

Okazało się, że około 50-letni mężczyzna jest nieprzytomny. Podjęto akcję reanimacyjną, ale mężczyzny niestety nie udało się uratować

- poinformował Łukasz Dutkowiak. Na razie nie jest znana przyczyna śmierci mężczyzny. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że dostał zawału. 

Utrudnienia na A4. Wypadek ciężarówki

W związku z czynnościami służb na autostradzie A4, w okolicy punktu poboru opłat w Karwianach, utworzyły się ogromne korki w obie strony. 

Po godzinie 21 korek był już dużo mniejszy i ruch powoli wraca do normy.

Zobacz wideo
Więcej o: