Pod Wrocławiem powstanie okno życia dla zwierząt. "Super pomysł! Ma Pani wielkie serce"

Aktywistka i miłośniczka czworonogów postanowiła dać porzucanym psom i kotom nowe życie - osoby, które nie chcą lub nie mogą zająć się swoimi zwierzętami mogą anonimowo zostawić je u pani Katarzyny.
Zobacz wideo

Lato to czas, kiedy ludzie najczęściej podejmują decyzje, że nie chcą lub nie są w stanie zajmować się swoimi zwierzętami. Zamiast oddać je do schroniska lub znaleźć im nowy dom, idą po linii najmniejszego oporu - porzucają psy i koty np. w lesie. Katarzyna Chruściel już od jakiegoś czasu zajmuje się porzuconymi czworonogami, teraz poszła krok dalej.

Okno życia dla zwierząt pod Wrocławiem

Na Facebooku pani Katarzyny pojawił się post, w którym kobieta poinformowała, że otwiera przed swoim domem pod Wrocławiem "okno życie dla zwierząt". "Jeśli chcesz wywieźć psa do lasu lub go zabić, przywieź go do mnie. Bezimiennie. (...) Nie posiadam kamer. Zostaniesz niezidentyfikowany. A pies dostanie drugie życie" - napisała Katarzyna Chruściel. 

Przed domem kobiety wystawiona zostanie klatka kenelowa, w której będzie może zostawić psa, kota lub inne zwierzę. Okno życia dla zwierząt zostanie otwarta 7 czerwca 2019 w miejscowości Miłocice przy ul. Głównej 19. 

Chruściel tłumaczy w rozmowie z wrocławską "Wyborczą", że psy zawsze były w jej życiu ważne i pomimo że czasem spotykało ją coś bardzo złego, mogła na nie liczyć. Teraz chce się im odwdzięczyć. Opowiada, że mieszka w okolicy lasu i cały czas natyka się tam na porzucone zwierzęta, którymi się opiekuje, a później znajduje dla nich dom. Dodaje, że dzięki oknu życia będzie jej łatwiej, bo nie będzie musiała oswajać straumatyzowanego zwierzęcia. Jej życie jest pełne zwierząt - ma siedem psów, 15 kotów i kucyka, którego również uratowała przed śmiercią. - Daję sobie radę, a do dodatkowych psów znajdę w razie czego jakiegoś pomagiera na wsi - zapewnia. 

Post pani Katarzyny od początku miesiąca został udostępniony już ponad 21 tysięcy razy. Osoby, które go zobaczyły są zachwycone jej pomysłem. "Musi być Pani cudownym człowiekiem", "Brawo", "Super pomysł! Ma Pani wielkie serce" - piszą ludzie. 

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (50)
Pod Wrocławiem powstanie okno życia dla zwierząt. "Super pomysł! Ma Pani wielkie serce"
Zaloguj się
 • bokot1

  Oceniono 19 razy 15

  Brawo, dziękuję Pani za wielkie serce dla zwierząt.

 • ps11111ps

  Oceniono 11 razy 11

  My w Polsce preferujemy "drzewa życia" (przywiązać).
  A w kwestii okien życia to wybieramy okna w samochodach. Zamkniętych, zostawionych na parkingu przy supermarkecie, na pełnym słońcu. Przechodznie mogą sobie pooglądać pieska przez okienko. A jak chca zeby przezyl to trzeba stluc szybke.

 • debrulen24

  Oceniono 10 razy 10

  Super pomysl. Popieram

 • peryskopowy liopleurodon

  Oceniono 12 razy 10

  Nareszcie!! Brawo za pomysł ,oraz za decyzję którą podejmą przyśli właściciele adoptowanych zwierzaków.

 • nie.wytrzymam.dnia.bez.gazety

  Oceniono 11 razy 9

  💕💕💕💕
  U mnie na wsi jest taki płot życia, bo już 9 piesków nam podrzucono ze wsi 😄 Najcudowniejsze.

 • franek-janek

  Oceniono 8 razy 8

  Wiecej takich ludzi jak pani Katarzyna, ciesze sie i zycze samych sukcesow i radosci.

 • czerski.fake

  Oceniono 10 razy 8

  wprowadzić powszechny program (a jednocześnie obowiązek dla nie-hodowli) sterylizacji/kastracji zwierząt wolno żyjących i właścicielskich, a problem z czasem sam się rozwiąże.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX