Upały w Polsce. IMGW i RCB ostrzegają: temperatura nawet do 32 stopni

Upały wciąż nie opuszczają Polski. 6 czerwca temperatura na zachodzie kraju znów przekroczy 30 stopni. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla pięciu województw.
Zobacz wideo

W czwartek 6 czerwca najgoręcej będzie na północnym zachodzie Polski. IMGW prognozuje, że w województwach zachodnio-pomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, lubelskim oraz wielkopolskim termometry wskażą dziś nawet 32 stopnie. W tych województwach obowiązują ostrzeżenia meteorologiczne I stopnia przed upałami.

Pogoda. Upały w Polsce. IMGW i RCB ostrzegają przed wysoką temperaturą

Meteorolodzy alarmują: wysoka temperatura i nasłonecznienie mogą stanowić niebezpieczeństwo dla naszego życia i zdrowia.  Przed upałami ostrzega także Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. "Odpoczywając nad wodą nie zapominajcie o zasadach bezpieczeństwa – tylko wczoraj w Polsce utopiły się 4 osoby" - czytamy na Twitterze RCB. 

Prognoza pogody. Jutro nieco chłodniej, ale i burzowo

Meteorolodzy prognozują, że już jutro nieco się ochłodzi. Na zachodzie Polski odnotujemy maksymalnie 25 stopni, a na wschodzie 28 stopni. Niebezpieczeństwo będą jednak stanowić burze i burze z gradem, które 7 czerwca mogą przejść przez województwa: pomorskie, warmińsko-mazurskie, podlaskie, mazowieckie, kujawsko-pomorskie, łódzkie, śląskie, małopolskie, świętokrzyskie, podkarpackie oraz lubelskie.

Więcej o:
Komentarze (8)
Upały w Polsce. IMGW i RCB ostrzegają: temperatura nawet do 32 stopni
Zaloguj się
 • Oceniono 3 razy 3

  Strachy na lachy a pod naszą Biedronką ławka stoi w tak gęstych krzakach i pod czterema drzewami, że promień słońca przez cały dzień nie dociera i to o smaku wiśniowym za 6.98 nawet przez 3 godziny trzyma lodówkowe temperaturę wiem bo sprawdziliśmy z Jurkiem

 • przechrztaimason

  Oceniono 1 raz 1

  -3 stopnie w lutym to fala mrozów. 26 stopni w czerwcu (przed chwilą sprawdzane na termometrze!) to fala upałów. Komuś co się pyerdoli pod czaszką?

 • mirabelka34

  0

  mam markizy pionowe fakro i to będzie nasze pierwsze lato z nimi i mam nadzieję, że faktycznie będzie w przyjemnych chłodzie

 • 10miriam10

  Oceniono 6 razy 0

  Dawno tak gorąco to już nie było, wychodząc na dwór zawsze pamiętam o zabraniu dużej butelki Cisowianki, łatwo teraz o odwodnienie.

 • co.ty.powiesz

  Oceniono 3 razy -1

  Niesamowite: 32 stopnie w Polsce??? Przecież nigdy takich temperatur nie notowano! Dlaczego UZ nie napisał, co mam myśleć? Czy to ocieplenie klimatu, czy może skutek faszystowskich rządów PiS?

 • trarjei

  Oceniono 3 razy -3

  Upał tysiąclecia, koniec świata jest bliski.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX