Upały w Polsce. IMGW i RCB ostrzegają: temperatura nawet do 32 stopni

Upały wciąż nie opuszczają Polski. 6 czerwca temperatura na zachodzie kraju znów przekroczy 30 stopni. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla pięciu województw.
Zobacz wideo

W czwartek 6 czerwca najgoręcej będzie na północnym zachodzie Polski. IMGW prognozuje, że w województwach zachodnio-pomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, lubelskim oraz wielkopolskim termometry wskażą dziś nawet 32 stopnie. W tych województwach obowiązują ostrzeżenia meteorologiczne I stopnia przed upałami.

Pogoda. Upały w Polsce. IMGW i RCB ostrzegają przed wysoką temperaturą

Meteorolodzy alarmują: wysoka temperatura i nasłonecznienie mogą stanowić niebezpieczeństwo dla naszego życia i zdrowia.  Przed upałami ostrzega także Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. "Odpoczywając nad wodą nie zapominajcie o zasadach bezpieczeństwa – tylko wczoraj w Polsce utopiły się 4 osoby" - czytamy na Twitterze RCB. 

Prognoza pogody. Jutro nieco chłodniej, ale i burzowo

Meteorolodzy prognozują, że już jutro nieco się ochłodzi. Na zachodzie Polski odnotujemy maksymalnie 25 stopni, a na wschodzie 28 stopni. Niebezpieczeństwo będą jednak stanowić burze i burze z gradem, które 7 czerwca mogą przejść przez województwa: pomorskie, warmińsko-mazurskie, podlaskie, mazowieckie, kujawsko-pomorskie, łódzkie, śląskie, małopolskie, świętokrzyskie, podkarpackie oraz lubelskie.