Pogoda na dziś - poniedziałek 10 czerwca. Zapowiada się kolejny tydzień z wysokimi temperaturami

Pogoda na dziś - poniedziałek 10 czerwca. Meteorolodzy zapowiadają na dziś głównie bardzo słoneczną pogodę. Niewielkie opady deszczu oraz lokalne burze prognozowane są głównie dla południowej części kraju.
Zobacz wideo

Początek nowego tygodnia zapowiada się bardzo ciepło, co zwiastuje kolejne, upalne dni. Dziś w całym kraju temperatura maksymalna osiągnie wartości od 23 do 28 stopni.

Temperatura. W większości kraju od 26 do 28 stopni

Najniższą temperaturę w ciągu dnia pokażą termometry w Olsztynie i Zakopanem, gdzie będzie maksymalnie 23 stopnie. W województwach zachodniopomorskim i pomorskim ma być o dwa stopnie cieplej. Najwyższa temperatura w dzień prognozowana jest w Lublinie, gdzie zapowiadane jest nawet 28 stopni. Jeden stopień mniej pokażą termometry w Kielcach, Warszawie, Opolu, Wrocławiu i Zielonej Górze. W pozostałych regionach synoptycy przewidują temperaturę na poziomie około 26 stopni.

Pogoda na dziś - poniedziałek 10 czerwca.Pogoda na dziś - poniedziałek 10 czerwca. gazeta.pl

Opady. Synoptycy zapowiadają burze na południu Polski

Na poniedziałek synoptycy zapowiadają zachmurzenie umiarkowane i małe dla województwa zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego. W pozostałych regionach prognozowane są większe rozpogodzenia. Tego dnia deszcz może padać lokalnie w Poznaniu, Lublinie i Kielcach. W województwach opolskim, łódzkim, śląskim, małopolskim i podkarpackim mogą pojawić się burze. Wiatr na ogół słaby, tylko podczas burz może osiągnąć porywy do 50 km/h.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Więcej o: