Eliza Michalik odchodzi z Superstacji. Powodem jest zmiana strategii kanału

Dziennikarka publicystyczna Eliza Michalik poinformowała, że odchodzi z Superstacji. Powodem decyzji jest zmiana strategii kanału - zarząd zdecydował o nie poruszaniu tematyki politycznej. Michalik tłumaczy, że bez niej nie wyobraża sobie dalszej pracy.
Zobacz wideo

We wtorek informowaliśmy o tym, że Superstacja (kanał należący do grupy Polsat) zmienia strategię. Zarząd poinformował swoich dziennikarzy i reporterów, że w najbliższym czasie z anteny znikną tematy polityczne, a do studia nie będą zapraszani politycy. 

Eliza Michalik odchodzi z Superstacji

Na informację o braku polityki w Superstacji zareagowała Eliza Michalik, która prowadziła tam programy publicystyczne. Dziennikarka poinformowała, że odchodzi. - Nie wyobrażam sobie moich programów bez tematyki politycznej. To dla mnie zbyt nagła zmiana, dlatego zdecydowałam się odejść - wytłumaczyła w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl

Eliza Michalik była związana z Superstacją od 2007 roku. Prowadziła tam trzy programy publicystyczne: "Nie ma żartów", "Szpile" i współprowadziła "Gilotynę". Do każdego z nich zapraszani byli politycy, specjaliści i naukowcy, którzy komentowali aktualne wydarzenia na scenie politycznej. 

Portalowi udało się również ustalić z czego wynika zmiana strategii Superstacji. Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy Telewizji Polsat tłumaczy to badaniami oglądalności. Jego zdaniem pokazują one, że widzowie Superstacji najchętniej oglądali programy nie związane z polityką. - Rozmów czy debat politycznych szukają raczej w trzech głównych kanałach informacyjnych działających na polskim rynku - dodał i zapewnił, że teraz Superstacja będzie emitowała programy o tematyce różnorodnej, dotykającej różnych sfer życia, ale nie polityki. 

Zobacz wideo
Więcej o: