Pogoda na weekend 8-9 czerwca. W niedzielę na chwilę odpoczniemy od upałów

Prognoza pogody na weekend 8-9 czerwca. W sobotę wyższa temperatura oraz burze prognozowane są głownie dla wschodniej Polski. W niedzielę w całym kraju na chwilę odpoczniemy od wysokich temperatur.
Zobacz wideo

W sobotę w całej Polsce zapowiadane są opady deszczu oraz burze. Następnego dnia z kolei prognozowane są duże rozpogodzenia oraz jednodniowy spadek temperatury (do maksymalnie 24 stopni). Warto wykorzystać to chwilowe ochłodzenie, ponieważ w następnym tygodniu przewidywany jest powrót upałów.

Pogoda na sobotę 8 czerwca. W całym kraju będzie dziś padać deszcz, na wschodzie pojawią się także burze z gradem

W ostatnich dniach w Polsce odnotowano temperatury na poziomie 28-30 stopni. W sobotę upalnie będzie jeszcze na wschodzie kraju. Najwyższa temperatura zapowiadana jest dla Lublina i Warszawy, gdzie będzie 28 stopni. Jeden stopień mniej pokażą termometry w województwach podlaskim i warmińsko-mazurskim. Niższa temperatura prognozowana jest dla zachodniej Polski, gdzie będzie maksymalnie od 22 do 23 stopni. W pozostałych regionach temperatura będzie się wahać od 24 do 26 stopni.

Pierwszego dnia weekendu w całej Polsce zapowiadane są opady deszczu. Dodatkowo w województwach kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, lubelskim, dolnośląskim i opolskim mogą przejść burze. Na wschodzie kraju dodatkowo prognozowane są lokalne opady gradu. Po południu przewidywane jest zachmurzenie umiarkowane i duże.

Pogoda na niedzielę 9 czerwca. Dużo słońca i rozpogodzeń. Dodatkowo to jeden dzień odpoczynku od upałów

Zupełnie inna pogoda czeka nas w niedziele. Tego dnia w całej Polsce termometry pokażą maksymalnie od 21 do 24 stopni. W Gdańsku, Olsztynie, Białymstoku, Lublinie, Łodzi i Rzeszowie będzie 21 stopni. Jeden stopień więcej pokażą termometry w województwach małopolskim, śląskim, opolskim, dolnośląskim i zachodniopomorskim. Najwyższa temperatura w niedzielę zapowiadana jest w Bydgoszczy i Toruniu, gdzie będzie 24 stopnie. W pozostałych regionach 23 stopnie.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane zapowiadane jest jedynie dla wschodniej i południowej Polski. Na zachodzie i północy kraju przez cały dzień prognozowane jest niemal bezchmurne niebo. Niewielkie opady deszczu pojawić się mogą tylko na Podlasiu.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Więcej o: