Pogoda na dziś - piątek 7 czerwca. Zachód odpocznie od upałów. Na wschodzie kolejny dzień z burzami

Pogoda na dziś - piątek 7 czerwca. IMGW wydało ostrzeżenia przed burzami z gradem dla sześciu województw na wschodzie Polski. Brak opadów i większe rozpogodzenia zapowiadane są tylko na zachodzie kraju.
Zobacz wideo

Od kilku dni najwyższe temperatury w ciągu dnia prognozowano dla województwa zachodniopomorskiego, lubuskiego i dolnośląskiego. Dziś jednak mieszkańcy tych regionów odpoczną od upałów. Synoptycy zapowiadają na zachodzie maksymalnie 25 stopni.

Temperatura. Mieszkańcy zachodnich województw odpoczną dziś od upałów

Dziś od wysokich temperatur odpoczną mieszkańcy zachodniej i północnej Polski. Najniższa temperatura w ciągu dnia zapowiadana jest dla Gdańska i Szczecina, gdzie będzie 21 stopni. Dwa stopnie więcej pokażą termometry w województwie łódzkim. Najcieplejszy dzień przewidywany jest dla Lublina, gdzie będzie około 28 stopni. Równie ciepło i 27 stopni prognozowane jest dla Podlasia i Mazowsza. W pozostałych regionach od 24 do 26 stopni.

Pogoda na dziś - piątek 7 czerwca.Pogoda na dziś - piątek 7 czerwca. gazeta.pl

Opady. Burze od rana do wieczora. Najwięcej opadów zapowiadanych jest dla wschodniej Polski

W nocy z czwartku na piątek burzowy front przejdzie przez województwa lubuskie, zachodniopomorskie, wielkopolskie i pomorskie. Po południu burze pojawią się na wschodzie kraju - dla tych regionów wydano nawet ostrzeżenia przed silnymi wyładowaniami i lokalnymi opadami gradu. Wieczorem burze prognozowane są jedynie dla wschodnich i południowych krańcach Polski. Na dziś synoptycy zapowiadają większe zachmurzenia, które od rana zaczną przesuwać się z zachodu na wschód Polski.

Ostrzeżenia meteorologiczne. IMGW wydało ostrzeżenia dla sześciu województw

Dla wschodniej Polski, a dokładniej dla województw warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego, lubelskiego i podkarpackiego, synoptycy wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami i lokalnymi opadami gradu. Według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w tych regionach może spaść do 20-30 mm deszczu. Dodatkowo lokalnie mogą pojawić się także opady gradu. Podczas burz wiatr będzie wiał w porywach do 60 km/h.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Więcej o: