Jaworzno. Pitbull pogryzł dziecko. Właścicielka psa w chwili wypadku była nietrzeźwa

Pies rasy pitbull pogryzł dziecko, które spacerowało jedną z ulic w Jaworznie. Właścicielka nie odciągnęła psa, ponieważ w tym czasie opiekowała się swoją 6-letnia córką. Ponadto kobieta w chwili zdarzenia była pod wpływem alkoholu.
Zobacz wideo

Jak podaje jaworzno.naszemiasto.pl do zdarzenia doszło przy ulicy Grunwaldzkiej w Jaworznie. 11-latek przechodził ulicą, gdy został zaatakowany i pogryziony przez psa. Chłopiec musiał zostać przewieziony do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy.

Jaworzno. Pijana zajmowała się 6-letnią córką. W tym czasie jej pies pogryzł 11-letniego chłopca

Życiu poszkodowanego chłopca nie zagraża niebezpieczeństwo, jednak obrażenia, które odniósł są poważne. Po ataku policjanci ustalili, że 11-latka zaatakował pies rasy pitbull i na tej podstawie szybko ustalono, kto jest właścicielem zwierzęcia.

Właścicielką okazała się 40-latka mieszkająca przy ulicy, gdzie doszło do ataku. Kobieta była nietrzeźwa i zachowywała się agresywnie. W chwili wypadku opiekowała się swoją 6-letnią córką.

Kobieta przebywa obecnie w policyjnym areszcie. Pies został już przebadany przez lekarza weterynarii, który zadecydował o odizolowaniu i obserwacji zwierzęcia. Policja nadal prowadzi czynności mające na celu wyjaśnić okoliczności tej sprawy.

Więcej o: