Niedziele handlowe w 2019. Czy najbliższa niedziela 9 czerwca będzie handlowa?

Zgodnie z kalendarzem niedziel handlowych w 2019 roku zakupy w ostatni dzień tygodnia robimy zaledwie raz w miesiącu. Czy najbliższa niedziela będzie handlowa?
Zobacz wideo

Od marca 2018 klienci muszą sprawdzać czy w daną niedzielę otwarte będą sklepy i centra handlowe. Ustawa ograniczająca handel w niedzielę i dni świąteczne zakłada, że od przyszłego roku zakupy w niedziele będzie można zrobić tylko siedem razy w roku.

Niedziele handlowe 2019. Czy w niedzielę 9 czerwca zrobimy zakupy?

W 2019 roku niedziela handlowa wypada w ostatnią niedzielę każdego miesiąca. W związku z tym 9 czerwca duże sklepy i centra handlowe będą zamknięte. Zakazem handlu nie objęte są jedynie apteki, poczta, sklepy, w których sprzedaje właściciel, sklepy z pamiątkami, cukiernie i stacje benzynowe. Następna niedziela handlowa wypada dopiero 30 czerwca.

Niedziele handlowe w następnych latach

Od 2020 roku niedziela handlowa będzie wypadać maksymalnie siedem razy w roku. Handel w niedzielę możliwy będzie jedynie w dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie, w niedzielę na tydzień przez Wielkanocą oraz w ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia.

Więcej o:
Komentarze (12)
Niedziele handlowe w 2019. Czy najbliższa niedziela 9 czerwca będzie handlowa?
Zaloguj się
 • jezierskiadam

  Oceniono 6 razy 2

  Co może rząd, Sejm, Senat i Naczelnik Państwa, żeby wspomóc finansowo arcybiskupa Mordowicza?

  Kilka propozycji:

  Zakaz korzystania z placów zabaw.

  W niedziele i święta kościelne wielu rodziców i dziadków przebywa na placach zabaw zapominając o obowiązku uczestnictwa w religijnych uroczystościach. Zakaz wstępu na place zabaw dla dzieci w niedziele i święta kościelne zwiększyłby frekwencję na mszach niedzielnych i wpływy z tacy. Dodatkowo: - Pracownicy zatrudnieni w takich miejscach jak Górka Szczęśliwicka mogliby odpocząć w niedzielę..

  Zakaz korzystania z placów zabaw należy wprowadzić Ustawą. Konieczne są przepisy wykonawcze gwarantujące przestrzeganie prawa oraz surowe kary dla łamiący prawo właścicieli i zarządzających terenami, ma których utworzono place zabaw.

  Poświęcenie nie poświęconego.

  W okresie okupacji sowieckiej wybudowano wiele obiektów niepoświęconych. To nie tylko Pałac Kultury. To wielka ilość budynków, mostów, dróg będących dziś własnością publiczną albo prywatną. Obiekty niepoświęcone wymagają poświęcenia. Jeśli chodzi o obiekty będące własnością skarbu państwa, oraz obiekty należące do korporacji, w których państwo ma udziały, wystarczy rozporządzenie właściwego ministra. Ustawą należy, w temacie poświęceń, zrównać podmioty prywatne i państwowe. Nie możemy łamać zasad unijnych, dopóki pieniądze z unijnych dotacji są nam potrzebne do renowacji zabytkowych kościołów i rewitalizacji kościołów zbudowanych w czasach sowieckiej okupacji w sposób urągający godności. proboszczów i wikarych.

  W tysiącach kościołów zbudowanych za panowania Gomułki, Gierka i Jaruzelskiego nawet ołtarze nie były pozłacane, a plebanie nie spełniają współczesnych wymagań. Nie poświęconych jest też setki tysięcy prywatnych domków jednorodzinnych w miastach i na wsiach. Mamy niepoświęcone obory i stodoły.

  Ustawą można wprowadzić utworzenie rejestru obiektów poświęconych. Jawny ogólnodostępny rejestr obiektów niepoświęconych zmobilizuje właścicieli. Poświęcenia obiektów powinny być okresowo odnawiane, podobnie jak odnawiane są różnego rodzaju przysięgi.

  Wprowadzenie obowiązku pielgrzymkowego.

  Obywatel musi mieć czas na wykonywanie pracy zarobkowej dla dobra Kościoła i ojczyzny. dlatego wystarczy aby obowiązek pielgrzymkowy dotyczył jednej pielgrzymki rocznie. Opłaty za zwolnienie z obowiązku pielgrzymkowego nie powinny być wygórowane.

  Ze względów humanitarnych należy ustawowo wprowadzić ulgi dla osób niepełnosprawnych, osób po 75 roku życia, posłów i senatorów.

  Kapelani w korporacjach, urzędach, średnich i małych firmach.

  Nie ma żadnego logicznego powodu, żeby kapelani byli jedynie w wojsku i szpitalach. Kapelan powinien być w sądzie, urzędzie wojewódzkim, na Uniwersytecie, w banku i w McDonald's. W wielkich instytucjach kapelanów powinny mieć wydziały i oddziały terenowe. Kapelan powinien mieć pensję na poziomie średniej członków zarządu. Jeśli pensje zarządu są zbyt niskie, Ustawa powinna zadbać o poziom dochodów wystarczających do życia na poziomie godnym kapelana. Małe firmy mogłyby mieć wspólnego kapelana. Np. do 10 małych firm składałoby się na wynajęcie kapelana.

  5.000+ dla rodziców, którzy wychowali kapłana.

  5.000+ to miesięczny dodatek do renty lub emerytury za wychowanie kapłana. Przysługiwać będzie (po uchwaleniu odpowiedniej Ustawy) rodzicom od momentu wyświęcenia syna na księdza. Wychowanie duchowego przewodnika to o wiele więcej niż wychowanie zwykłego zjadacza chleba. .5.000+ to skromna rekompensata dla rodziców. 5.000+ obowiązywać będzie już od pierwszego wychowanego księdza. Samorządy powinny mieć ustawową możliwość powiększenia tej sumy.

  Adam Jezierski

 • calidris

  Oceniono 1 raz -1

  Niech ich szlag trafi za ograniczanie tego, kiedy sklepy mogą działać, a ludzie robić zakupy.

 • jakuz3

  Oceniono 1 raz -1

  Stacje benzynowe moga handlować w niedziele?

 • xyz_xyz1

  Oceniono 5 razy -1

  Czekam na ograniczenie godzin pracy handlu w soboty. Niedziele już praktycznie są załatwione (tylko nie rozumiem po kiego licha w przyszłym roku pozostawiono tych 7 niedziel handlowych ale to jest do naprawy) teraz czas na Wolne Soboty dla pracowników handlu. Czyli an początek handel w soboty do godziny 13 docelowo handel w soboty nie pracuje.

 • majacywszystkogdzies

  Oceniono 2 razy -2

  NPK przewodnikiem dla lewactwa.

 • ja_prostak

  Oceniono 4 razy -2

  podobno PKO zakupiło 25 ton pietruszki

 • remislanc

  Oceniono 5 razy -3

  Dopiero za kilka tygodni???? Nie wytrzymam!!!Już trę nogami, aby 30 czerwca pójść do galerii i pojeździć ruchomymi schodami...

 • rabin_z_czubow

  Oceniono 5 razy -3

  Od poniedziałku do soboty cykl artykułów - Czy najbliższa niedziela będzie handlowa?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX