Pogoda na dziś - czwartek 6 czerwca. Ostrzeżenia dla 13 województw: upał i burze z gradem

Pogoda na dziś - czwartek 6 czerwca. W większości kraju zapowiadane są popołudniowe burze z możliwymi opadami gradu. Termometry pokażą dziś maksymalnie od 25 do 30 stopni.
Zobacz wideo

Dziś w całej Polsce zapowiadany jest kolejny dzień z wysokimi temperaturami. Na zachodzie kraju wydano ostrzeżenia pierwszego stopnia przed upałem.

Temperatura. Ostrzeżenia przed upałem w województwach lubuskim i zachodniopomorskim

W całym kraju termometry pokażą dziś ponad 25 stopni - taka temperatura prognozowana jest jednak jedynie dla województwa podkarpackiego. W Gdańsku, Kilecach i Krakowie będzie około 26 stopni. Najwyższa temperatura zapowiadana jest dla Zielonej Góry, tam termometry pokażą 30 stopni. Jeden stopień mniej przewidywany jest w Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim, Poznaniu, Wrocławiu, Białymstoku i Olsztynie. W pozostałych regionach 27-28 stopni.

Pogoda na dziś - 6 czerwca.Pogoda na dziś - 6 czerwca. gazeta.pl

Opady. Dziś w Polsce przewidywane są burze, lokalnie także z gradem

Rano synoptycy nie przewidują żadnego zachmurzenia, dopiero w godzinach popołudniowych zachmurzenie będzie wzrastać. W większości kraju, wyłączając województwa lubuskie, łódzkie, wielkopolskie i opolskie, zapowiadane są burze, lokalnie także z gradem. Suma opadów wyniesie od 15 mm na wschodzie do 30 mm na zachodzie kraju. W nocy burze mogą przechodzić przez Mazowsze i Dolny Śląsk. Wiatr na ogół umiarkowany, tylko podczas burz możliwe silniejsze porywy wiatru dochodzące do 70 km/h.

Ostrzeżenia meteorologiczne. Ostrzeżenia przed burzami z gradem oraz upałem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla 13 województw. W województwach zachodniopomorskim i lubuskim synoptycy ostrzegają przed wysoką temperaturą, która miejscami może przekroczyć 30 stopni. W województwach dolnośląskim, zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, lubelskim, świętokrzyskim, podkarpackim, małopolskim i śląskim prognozowane są burze z gradem. W tych regionach może spaść do 25 mm deszczu.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: