Rodzina mężczyzny z Sycowa, który bestialsko zabił psa i nakręcił film, wydała oświadczenie

- Informacja o brutalnym pozbawieniu życia zwierzęcia nami wstrząsnęła i przyjęliśmy ją z niedowierzaniem. Jest nam niezmiernie przykro, że drastyczne obrazy i śmierć czworonoga dotknęły tak wiele osób - napisała rodzina mężczyzny podejrzanego o umyślne przejechanie psa busem.
Zobacz wideo

Rafał B. jest podejrzany o zabicie psa w bestialski sposób. Mężczyzna miał przejechać po nim dwukrotnie busem. Całe zdarzenie miał nagrać telefonem, a film opublikować w internecie. 21-letni mieszkaniec Sycowa w poniedziałek usłyszał zarzutznęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

Rodzina podejrzanego wydaje oświadczenie

Na stronie sycow.naszemiast.pl pojawiło się oświadczenie rodziny Rafała B. Jak napisali, są "głęboko poruszeni jego zachowaniem". 

"Informacja o brutalnym pozbawieniu życia zwierzęcia nami wstrząsnęła i przyjęliśmy ją z niedowierzaniem. Jest nam niezmiernie przykro, że drastyczne obrazy i śmierć czworonoga dotknęły tak wiele osób" - stwierdzili. Zaznaczyli jednak, że nie mają wpływu "na działania dorosłego człowieka". - "W żaden sposób nie utożsamiamy się z zaistniałymi, zasługującymi na potępienie, okolicznościami" - podkreślili.

Jak poinformowali, od zdarzenia są obiektem ataków, agresji, a nawet gróźb, które powodują, że obawiają się o swoje życie i zdrowie. - "Prosimy o uszanowanie naszej prywatności i zrozumienie, że nie ponosimy winy za działania członka naszej rodziny. Naganność jego zachowania z pewnością spotka się z konsekwencjami" - zakończyli.

Więcej o: