10-latkowie mieli znęcać się nad kolegą na zielonej szkole. Rodzice piszą do kuratorium

Grupa uczniów z Kryniczna (woj. dolnośląskie) miała rozebrać rówieśnika i znęcać się nad nim w czasie zielonej szkoły. Rodzice napisali do kuratorium i zarzucają, że sytuacji można było zapobiec. W podstawówce ma odbyć się kontrola.
Zobacz wideo

Do dramatycznych wydarzeń miało dojść w czasie zielonej szkoły w Krakowie. Radio Wrocław cytuje list grupy rodziców, których dzieci uczęszczają do szkoły podstawowej w Krynicznie. Napisali oni anonimowo do wrocławskiego kuratora oświaty z prośbą o przeprowadzenie kontroli. 

Rodzice opisują sytuację z brutalnymi szczegółami: na wycieczce pod koniec maja grupa czwartoklasistów miała rozebrać jednego z chłopców i wkładać mu w odbyt kawałek pizzy. Uczeń uciekł z pokoju i spędził noc na korytarzu. Jak piszą, sprawa została zgłoszona na policję, jednak ich zdaniem konieczna jest kontrola w szkole. 

Rodzice pytają, dlaczego "nikt z kadry nauczycielskiej nie przerwał tortur". Zwracają też uwagę, że już rok wcześniej ofiara była bita przez te same dzieci, a pomimo tego umieszczono ją z nimi w jednym pokoju. Oskarżają, że "dramat był przewidywalny, a jednak nic nie zrobiono". 

Jak podaje Radio Wrocław, dyrektor szkoły "nie potwierdza" relacji rodziców, ale przyznaje, że doszło do incydentu. - Uczniowie, którzy dokuczali koledze, zachowywali się nagannie i w związku z tym zostali ukarani. Zostali powiadomieni rodzice uczniów. I tyle - powiedział. 

Dolnośląski kurator oświaty zapowiedział dochodzenie. Kontrola ma zacząć się w środę - podaje Onet.pl.